Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

23.09.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Wiele atrakcji czekało na mirzeckie przedszkolaki w miniony poniedziałek, bowiem w tym dniu już po raz drugi obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nie zabrakło miłych niespodzianek i dobrej zabawy.

 

 

W opinii społecznej bardzo popularne jest stwierdzenie, że przedszkole jest pewnego rodzaju „przechowalnią” , w której maluchy cały swój czas spędzają na bezustannej zabawie, zaś przedszkolanki są tylko po to, by przez cały dzień spełniać rolę obserwatorów .  I jedni i drudzy zupełnie nie mają pojęcia, na czym polega współczesna edukacja przedszkolna. Nie wiedzą również, że jest to miejsce pracy dobrze wykwalifikowanej, twórczej i kreatywnej kadry pedagogicznej, przed którą stoi wiele trudnych i odpowiedzialnych zadań. Nie ulega również wątpliwości, że pierwszy etap edukacji dziecka jest najważniejszy, bowiem daje podwaliny pod każdy następny etap w jego życiu. Tu dziecko rozwija swoje zdolności, kształtuje motywację, poznaje otoczenie społeczne, podejmuje swoje pierwsze samodzielne decyzje, przygotowuje się do podjęcia nauki w szkole - jednym słowem rozwija się wszechstronnie.  Aby podnieść wagę edukacji przedszkolnej i przyczynić się do jej popularyzacji Sejm ustanowił dwudziesty dzień września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Z tej właśnie okazji skorzystały miejscowe przedszkolaki i spędziły swoje święto w sposób wyjątkowy w niezwykle miłym towarzystwie.

Tego dnia tuż po śniadaniu dzieci z wszystkich grup wiekowych w towarzystwie wychowawczyń spotkały się w sali rekreacyjnej, by usłyszeć z ust dyrektor Renaty Koriat, że oto rozpoczyna się wielkie świętowanie. Po prezentacji wesołych okrzyków całe towarzystwo we wspaniałych nastrojach wzięło udział w wielkiej paradzie, która przeszła ulicami Mirca głosząc wszem i wobec, że „przedszkole jest the best”, a „przedszkolaki to super dzieciaki”. Wszystkim napotkanym na po drodze maluchy przesyłały miłe pozdrowienia, czym wzbudziły zainteresowanie dorosłych.  Po powrocie rozpoczęło się wielkie szaleństwo. Na sali rekreacyjnej wszyscy ruszyli do tańca przy dźwiękach wesołej muzyki i tańczyli do utraty sił. Niezwykłym momentem okazało się wspólne uroczyste odśpiewanie hymnu przedszkolaka. Nie zabrakło również owocowej przekąski i słodkiej niespodzianki dla każdego przedszkolaka.

To był dzień pełen wrażeń dla przedszkolaków i z pewnością taki pozostanie w ich pamięci na długo. Tylko dorosłym było trochę żal, że Dzień Przedszkolakanie dla nich.

Tekst : Regina Stachowicz
Foto: Milena Michalska-Świercz

Przedszkolaki w ośrodku Zdrowia

W ramach cyklu edukacyjnego poświęconego zdrowiu mirzeckie przedszkolaki zwiedziły miejscowy ośrodek zdrowia z jego pomieszczeniami i wyposażeniem, by lepiej poznać miejsce, które kojarzy im się z niepotrzebnym lękiem.

W ostatnich dniach w ramach edukacji prozdrowotnej i ekologicznej najmłodsi z grupy „Biedronki” uczestniczyli w ciekawych zajęciach dydaktycznych tematycznie poświęconych zdrowiu. Choć mają tylko 4 lata, posiadają dużą wiedzę z wyżej wymienionego zakresu, bowiem poznały zasady zdrowego żywienia, znaczenie higieny oraz ruchu na świeżym powietrzu dla zdrowia i lepszego samopoczucia.

Aby więc przekazywane informacje były bardziej wiarygodne, w minioną środę „Biedronki” wraz z wychowawczyniami udały się z wycieczką do ośrodka zdrowia. Zwiedziły gabinet internistyczny, zabiegowy oraz aptekę. Najwięcej jednak emocji dostarczył pobyt w gabinecie stomatologicznym. Co odważniejsi siadali na fotel, oglądali wszystkie akcesoria i urządzenia, którymi posługuje się stomatolog. Nie obyło się bez niespodzianki dla wszystkich uczestników wycieczki od służby zdrowia.  Jak się okazało „strach ma wielkie oczy”. Przy bliższym poznaniu, jednak ośrodek zdrowia wiele zyskuje w oczach maluchów i miejmy nadzieję, że lęki przed „białym fartuchem”, strzykawką i wizytą u stomatologa to już przeszłość. I tak trzymać! Po powrocie do przedszkola wszyscy samodzielnie wykonali deser owocowy. Smakował wybornie i znikał w mgnieniu oka.

W niedługim czasie „Biedronki” wezmą udział w spotkaniu z pielęgniarką szkolną.

Serdecznie dziękujemy Teresie Rokicie oraz Agnieszce Żak za cierpliwość i pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia.

Tekst: Regina Stachowicz,
Foto: Milena Michalska-Świercz.

 

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl