Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Wychowanie obywatelskie od przedszkola

19.09.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W ramach cyklu edukacyjnego przebiegającego pod hasłem „Poznajemy naszą miejscowość”  mirzeckie przedszkolaki  uczestniczą w ciekawych zajęciach, spotkaniach i wycieczkach mających na celu poznanie rodzinnej miejscowości, szczególnie zaś instytucji, zabytków i folkloru. Ostatnio udały się do Urzędu Gminy w Mircu.

 

Mirzec to jedna z najstarszych miejscowości w powiecie starachowickim. Przodkowie pozostawili nam niezwykłe dziedzictwo. Naszym zadaniem jest nie tylko ochrona i kultywowanie tradycji, lecz także rozwijanie i pomnażanie dorobku minionych pokoleń. Każdy z mieszkańców naszej miejscowości powinien znać jej bogatą historycznie przeszłość, umieć dostrzec piękno jej krajobrazu i czuć, że „ta ziemia od innych jest droższa”.

Z takim oto przesłaniem pięciolatki z grupy „Krasnoludki” rozpoczęły wędrówkę po najbliższej okolicy. Na początek udały się z wizytą do miejscowego urzędu gminy, gdzie pod czujnym okiem wychowawczyni Jadwigi Dudek zwiedziły niemal cały budynek wyżej wymienionej instytucji. Zajrzały ciekawym okiem na salę konferencyjną, kasę gminną, pomieszczenia Gminnej Pomocy Społecznej, Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie nawet zaaranżowano próbne zawarcie związku małżeńskiego. Dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych cieszył się gabinet wójta gminy. Odważni mogli nawet sprawdzić, czy słynny fotel jest wygodny, a nawet osobiście poznać włodarza gminy i chwilę z nim porozmawiać. Nie obyło się bez miłych niespodzianek, bowiem na zakończenie miłego spotkania  „Krasnoludki” otrzymały pamiątkowe znaczki odblaskowe z adresem gminnej strony internetowej  oraz dużo słodyczy.

Wycieczka dostarczyło przedszkolakom wielu informacji na temat funkcjonowania najważniejszej instytucji działającej dla potrzeb mieszkańców naszej gminy. Następna  już wkrótce.

Serdecznie dziękujemy pracownikom gminy za miłe i gościnne przyjęcie naszych przedszkolaków. Szczególne zaś podziękowanie kierujemy do Anny Piątak, która pełniła rolę przewodnika przedszkolnej wycieczki.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Wioletta Cioroch

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl