Poniedziałek, 6 kwietnia 2020
imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady

Strona główna

Wicemistrzostwo Polski mirzeckich siatkarzy

18.09.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Sport

Młodzi mirzeccy siatkarze są w ostatnich latach sportową wizytówką naszej gminy. W trakcie rozegranego w wakacje Finału Mistrzostw Polski Dzieci w Minipiłce Siatkowej podopieczni Przemysława Strabanika zdobyli srebrny medal. Duża w tym zasługa szkoły i lokalnych władz.

 

 

 

Finał Kinder Plus Sport to największe wydarzenie siatkarskie dla dzieci w Polsce i największe przedsięwzięcie w Europie. Na starcie imprezy w każdej kategorii wiekowej startowało 48 najlepszych zespołów wyłonionych w turniejach wojewódzkich. Widowiskowego otwarcia imprezy dokonał trener reprezentacji Polski – Stefan Antiga. Patronami całej imprezy byli jak zwykle: Sebastian Świderski i Piotr Gruszka. W trzydniowej imprezie siatkarze dopingowali, wspierali i fotografowali się z młodymi siatkarzami. Klub z Mirca reprezentowali najmłodsi chłopcy z kategorii „dwójek” – Maciej Kosno, Wojciech Nowak i Adam Rafalik. Chłopcy grali jako mistrzowie województwa świętokrzyskiego. Gabriel Lewandowski, Igor Serafin i Maksymilian Wiśnios wystąpili jako wicemistrzowie świętokrzyskiego. Miejsca te chłopcy wywalczyli sobie w finale wojewódzkim Kinder Plus Sport , który odbył się w czerwcu w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Impreza w Krakowie okazała się bardzo udaną dla młodych siatkarzy z Mirca. Podopieczni Przemysława Strabanika dotarli do samego finału, w którym ulegli ekipie z Tomaszowa Mazowieckiego. III miejsce przypadło chłopcom z drużyny „Plas” Warszawa, IV miejsce zdobył zespół z Ozorkowa.

Srebrny medal to najwyższe miejsce, jakie zajęli dotychczas zawodnicy z Mirca w imprezie o takiej randze. Z rąk Sebastiana Świderskiego i Piotra Gruszki otrzymali okazały puchar, stroje sportowe i słodycze ufundowane przez sponsora – Ferrero Rocher , włoskiego wytwórcę słodyczy Kinder Plus Sport. Nie lada gratka spotkała Wojtka Nowaka i Macieja Kosno, których wybrano do grona najlepszych zawodników turnieju. W nagrodę wyjechali na tydzień do Włoch w towarzystwie sław polskiej siatkówki.

Zdobycie medalu na mistrzostwach Polski w dyscyplinie nazywanej przez niektórych sportem narodowym jest dużym osiągnięciem dzieci z gminy Mirzec. Sukces ten to zasługa wielu osób. Trener Przemysław Strabanik, rodzice dzieci trenujących i sami zawodnicy dziękują Wójtowi Gminy Mirzec za pomoc i rozwój piłki siatkowej w Mircu. Na szczególne podziękowania zasługuje dyrektor Zespołu Szkół w Mircu Alicja Raczyńska, która wspiera wszelkie inicjatywy związane ze sportem. Projekt „Multisport” realizowany w szkole podstawowej, którego wielką entuzjastką jest dyrektor Alicja Raczyńska, przyczynił się do zdobycia medalu. Jedną z dyscyplin projektu jest piłka siatkowa, na którą uczęszczają nasi wicemistrzowie. Plany dyrekcji dotyczące sportu, a szczególnie siatkówki pozwalają z optymizmem spoglądać na przyszłość tej dyscypliny.

Tekst: Jacek Rafalski
Foto: Przemysław Strabanik

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl