Wtorek, 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Metodego, Kiry

Strona główna

Radosne święto

27.01.2011 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Radosne święto -SP Gadka - foto: Maciej RafalskiDzień Babci i Dziadka to jedno z najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu szkolnych imprez wszystkich podstawówek gminy Mirzec. Kilka dni temu zamieściliśmy relację z przebiegu uroczystości w Szkole Podstawowej w Trębowcu. Dołączamy do niej zdjęcia i krótkie sprawozdania z Gadki, Małyszyna, Mirca i Osin.

W Gadce część artystyczna przebiegała pod hasłem "Dziadku, Babciu dziś piosenkę Wam śpiewamy." Licznie zgromadzona publiczność oglądała występy zespołu Koła Gospodyń Wiejskich "Kumosie" z Gadki oraz uczniów miejscowej szkoły. Młodzi artyści z ogromnym przejęciem prezentowali wierszyki i piosenki poświęcone babciom i dziadkom, którzy ze wzruszeniem oklaskiwali swoje wnuczęta. Szczególnym momentem był występ "Kabaretu z Różą" działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Starachowicach, kierowanego przez Jadwigę Krajewską. Swe wiersze czytała starachowicka poetka Alicja Zanijat.

"Kocham Cię Babciu, kocham Cię Dziadku" to hasło uroczystości w Małyszynie. Dyrektor Katarzyna Rychlik złożyła przybyłym najserdeczniejsze życzenia, stwierdzając jednocześnie, że dziadkowie stają się coraz młodsi i bardziej radośni, przebywając z tak wspaniałymi wnukami. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem swoich wychowawczyń - Bożeny Zielińskiej, Katarzyny Strabanik i Elżbiety Michalskiej. Po części artystycznej  wnuczęta wręczyły kochanym dziadkom własnoręcznie wykonane flakony i laurki.

Wójt Marek Kukiełka przybył na uroczystą akademię poświęconą babciom i dziadkom w Mircu, którą przygotowali uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami: Martą Rokitą, Renatą Bogucką i Jadwigą Pastuszką. Pogratulował on seniorom wspaniałych i mądrych wnucząt, podkreślając, że czas spędzany z wnukami jest bardzo ważny dla rozwoju ich osobowości. Kazimierz Szary w imieniu wszystkich babć i dziadków podziękował za zaproszenie oraz niezwykle serdeczne przyjęcie.

W Osinach Dzień Babci i Dziadka upływał pod hasłem "Niech od Bałtyku, aż do stóp Tatr, żyją nam Babcie i Dziadkowie 100 lat". Uroczystość jak co roku przygotowali najmłodsi uczniowie z klas 0-III  pod kierunkiem Aliny Dudek i Małgorzaty Cichockiej.

Każde ze spotkań kończyło się herbatą i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów.

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl