Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w szkołach gminy Mirzec

05.07.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Rok szkolny zakończony, rozpoczęły się upalne wakacje.

 

 

 


Gimnazjum Publiczne w Mircu

Gimnazjaliści  i uczniowie szkół podstawowych zakończenie roku szkolnego rozpoczęli od uroczystej mszy świętej, po której mirzecka podstawówka udała się do amfiteatru, a gimnazjaliści na salę gimnastyczną, gdzie absolwenci przekazali szkolny sztandar swym następcom, a klasy III odtańczyły poloneza. Najlepsi otrzymali nagrody.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Przedszkole Publiczne w Mircu
W miniony piątek w miejscowym przedszkolu odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego i jednocześnie pożegnanie starszaków, bowiem od września jako uczniowie rozpoczną edukację szkolną.

W sali rekreacyjnej przedszkola zgromadziły się dzieci wraz z rodzicami, pedagodzy oraz pozostali pracownicy przedszkola, by usłyszeć z ust dyrektor Renaty Koriat, że rok przedszkolny 2014/15 dobiegł końca i nadchodzi upragniony czas wakacji, czas zasłużonego odpoczynku po dziesięciomiesięcznej edukacji. Dla niektórych był to ostatni dzień w przedszkolu, bowiem po wakacjach wszystkie starszaki, a więc tegoroczni absolwenci, rozpoczną naukę w kl.I. Wszyscy marzyli o tym dniu, lecz rozstać się z ulubionym miejscem zabaw nie było łatwo.

Aby tradycji stało się zadość na pierwszy ogień poszły doświadczone w tańcu „Biedronki”. Tym razem, jako absolwenci zatańczyły dostojnym krokiem poloneza do muzyki Wojciecha Kilara. Zaskoczeni widzowie przecierali oczy ze zdumienia, a na koniec nagrodzili małych tancerzy gromkimi brawami.  Gdy ucichły dźwięki muzyki, najmłodsze „Jagódki” oraz nieco starsze od nich „Krasnoludki” wierszem i piosenką pożegnały przyszłych uczniów w nadziei, że za rok a może dwa spotkają się z nimi w szkole. Nie zabrakło również pamiątkowych upominków, miłych słów na pożegnanie i uścisków.  Niezwykły popis aktorskich i wokalnych umiejętności jak na absolwentów przystało dały 5 i 6- latki z dwóch grup przedszkolnych: „Pszczółki” i „Biedronki”.  Pożegnały miejsce swoich beztroskich zabaw, wychowawczynie i całą społeczność przedszkola. Następnie przyszedł czas na podziękowania. Dokonała tego dyrektor przedszkola, w sposób szczególny dziękując rodzicom za miłą współpracę i wszelką pomoc, bez której osiągnięcie sukcesów przez najmłodszych nie byłoby możliwe.  Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki, które mamy nadzieję, będą przywoływać tylko najmilsze wspomnienia z pobytu w przedszkolu. Czasu nie da się niestety zatrzymać, ale ta wyjątkowa chwila pozostanie na zawsze w pamięci przedszkolaków i nauczycieli.

Wszystkim dzieciom życzymy udanych, słonecznych wakacji, zaś absolwentom dodatkowo powodzenia na nowej drodze obowiązków szkolnych i najlepszych ocen.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Wioletta Cioroch

Szkoła Podstawowa w Osinach
Zabrzmiał już ostatni dzwonek i wszyscy z radością opuścili szkolne mury, by rozkoszować się pięknym latem i wakacjami. Okres wytęsknionej laby poprzedziła uroczystość zakończenia roku szkolnego. Rozpoczęła się ona od mszy świętej w parafialnym kościele odprawionej przez księdza proboszcza Dariusza Maciejczyka. W szkole bohaterami dnia byli uczniowie klasy VI. To właśnie oni rozpoczęli szkolne święto tradycyjnym polonezem, po którym nastąpiła chwila przekazania sztandaru szkoły młodszym kolegom i koleżankom. Dyrektor Zofia Siwiec życzyła odchodzącym do gimnazjum uczniom dalszych sukcesów w nauce i realizacji życiowych planów i marzeń. Dyplomy absolwenta Publicznej Szkoły Podstawowej im. Gustawa Kwiecińskiego w Osinach odebrali: Zofia Ankurowska, Błażej Bębas, Zuzanna Biesiadecka, Cezary Bilski, Michał Fituch, Olga Iwańska, Julia Kawalec, Kamila Kuźdub, Dominik Pawelec i Łukasz Rafalik. Uczniowie ci w programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni Iwony Ankurowskiej podziękowali dyrekcji, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz rodzicom za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Złożyli również na sztandar szkoły ślubowanie i obiecali godnie reprezentować imię szkoły, z którą związani byli przez wiele lat. Absolwentów ciepłymi słowami  i upominkami pożegnała klasa V (wychowawczyni – Aneta Stasiak). Teraz nadszedł czas na przypomnienie tego, co ciekawego wydarzyło się w szkole w mijającym roku. Pani dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy wyróżnili się w nauce i osiągali liczne sukcesy. W gronie najlepszych znaleźli się: klasa VI – Zofia Ankurowska, Zuzanna Biesiadecka i Julia Kawalec; klasa V – Filip Bonio, Maciej Kosno, Hanna Nowakowska, Emilia Piętak i Maja Piętak; klasa IV – Weronika Nowak. Ostatni dzień nauki zakończyło spotkanie w klasach z wychowawcami. Życzymy wszystkim udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Tekst: Jacek Królak
Zdjęcia: Aneta Stasiak

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl