Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Wycieczkowy czerwiec - Szkoła Podstawowa w Osinach

05.07.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Ostatnie dni przed wakacjami uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Osinach wykorzystali na aktywne spędzanie czasu i poznawanie uroków oraz ciekawych miejsc naszego regionu.

 

 

 

Klasy I-III były na wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Dzieci zwiedziły Muzeum Skamieniałości w Świętej Katarzynie. Podziwiały tam piękne, drogocenne kamienie, które ofiarowała nam sama natura. Przekonały się, że wydobyte prosto z ziemi nie wyglądają zbyt efektownie. Dopiero ich żmudna i często kosztowna obróbka sprawia, że możemy je rozróżniać, zachwycać się i pożytecznie je wykorzystywać. Ciekawą lekcją historii był pobyt w Osadzie Średniowiecznej. Uczniowie dowiedzieli się, jak żyli i czym zajmowali się ludzie w dawnych czasach. W trakcie zajęć warsztatowych sami lepili z gliny miseczki, ozdabiali je i mogli zabrać na pamiątkę do domów. Dużo atrakcji dostarczył też park rozrywki w Krajnie.

Uczniowie klas starszych wybrali się na wyprawę do Kielc. Najpierw odwiedzili rozgłośnię „Radia Kielce”. Zwiedzili pokoje reżyserów dźwięku oraz studia nagraniowe. Z zainteresowaniem słuchali przewodniczki Lucyny Bukato, która opowiadała o historii radia oraz powstawaniu programów i audycji radiowych. Ciekawość wzbudziła również ekspozycja starych odbiorników radiowych. Później wycieczkowa grupa zagościła na kilka godzin w „Geoparku” na kieleckiej Wietrzni. Uczniowie poznali proces narodzin życia na naszej planecie oraz geologiczne dzieje Kielecczyzny. Wielu emocji dostarczyła wirtualna podróż do jądra Ziemi w specjalnej „kapsule czasu”. Na zakończenie pobytu odbyły się warsztaty, w czasie których dzieci szlifowały płytki wapienia tworząc dla siebie oryginalne pamiątki z wyprawy. Jeszcze tylko łasuchowanie w „McDonaldzie” i gwarny, roześmiany powrót do Osin.

Szkolne wycieczki wzbogaciły uczniów w nowe doświadczenia i dostarczyły im niezapomnianych wrażeń.

Tekst: Ewa Nowak, Jacek Królak
Zdjęcia: Ewa Nowak, Aneta Stasiak

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl