Piątek, 10 lipca 2020
imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

Strona główna

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Trębowcu

02.07.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Prezentujemy najciekawsze wydarzenia ostatnich miesięcy ze Szkoły Podstawowej w Trębowcu.

 

 

 

Wizyta w bibliotece

23 czerwca 2015r. uczniowie klasy szóstej z wychowawcą udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Mircu. Mieli możliwość obejrzenia księgozbioru, zapoznania się z rodzajami katalogów. To była niezwykle ciekawa lekcja biblioteczna przeprowadzona przez panie Dorotę Tomaszewską i Barbarę Strycharską. Uczniowie odwiedzili też ośrodek zdrowia i urząd gminy. Uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego zwycięzcy konkursów gminnych otrzymali od pana wójta nagrody i dyplomy.

Z wizytą w Radomiu

2 czerwca 2015r. z okazji Dnia Dziecka uczniowie udali się na wycieczkę szkolną do Radomia. Po dotarciu na miejsce zwiedzili lotnisko. Tam w pomieszczeniu zwanym „spadochroniarką” oglądali różne spadochrony i rodzaje ubrań spadochroniarzy. Później bawili się w symulatorze lotu. Odwiedzili także muzeum, w którym można było zobaczyć puchary lotnicze i wystawę obrazów. Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w budynku Straży Pożarnej, gdzie został zaprezentowany sprzęt strażacki, sposób otwierania garaży oraz głośność syren. Uczestnicy wycieczki mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w kasku strażaka i wsiąść do wozu strażackiego.

Następnie pojechali do McDonalds'a, aby coś zjeść. Wycieczka do Radomia dostarczyła wielu miłych i niezapomnianych wrażeń. Dzieci dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy. Zadowolonei uśmiechnięte powróciły do Trębowca.

Niezwykły Dzień Matki i Ojca

26 maja 2015r. z okazji Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca uczniowie kl. 0 – VI pod opieką wychowawców i rodziców wybrali się na wycieczkę do Wąchocka. Głównym punktem programu było zwiedzanie opactwa cystersów. Na początku wycieczki uczestniczyli we mszy świętej, która odbyła się w przyklasztornym kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny i św. Floriana wybudowanym w tym samym okresie co klasztor, czyli na początku XIII wieku. Po mszy dzieci podziwiały wspaniałe wnętrze kościoła, po którym oprowadzał je brat Albert. Obejrzały ołtarz główny z XIX w. z obrazem Marki Bożej Miłosierdzia, barokowy chór  z XVII w. z organami. Zwróciły uwagę na namalowane na sklepieniach świątyni postacie świętych dostojników kościoła, a na ścianach nawy głównej sceny z życia Chrystusa i Matki Bożej. Następnie zwiedziły muzeum z eksponatami przekazanymi przez ks. ppłk. Walentego Ślusarczyka z Nowej Słupi. Później w towarzystwie brata Alberta udały się na plac kościelno – klasztorny, gdzie piekły kiełbaski.

Uczniowie wręczyli swoim rodzicom z okazji ich święta upominkowe torebki z cukierkami i złożyli im najserdeczniejsze życzenia. Następnie, dziękując bratu Albertowi za gościnę, udaliśmy się wszyscy na pobliski plac zabaw, skąd później powróciliśmy do szkoły.  Pobyt w Wąchocku dostarczył wszystkim wielu ciekawych wrażeń i miłych wspomnień.

Gminne Dni Profilaktyki

21 maja 2015r. w Gimnazjum Publicznym w Mircu odbyły się Gminne Dni Profilaktyki. Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego obchodzą je po raz XIII. W tym roku przyświecało im  hasło: „Rodzina wspólną troską.”

Organizatorami konkursu byli nauczyciele oraz uczniowie Gimnazjum w Mircu, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Cele konkursu to m. in.: uświadomienie młodzieży istoty więzi rodzinnych jako czynnika chroniącego przed uzależnieniami, propagowanie właściwych postaw dbałości o zdrowie i życie, rozwijanie umiejętności  literackich.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali i zaprezentowali podczas konkursu wiersz i transparent związany tematycznie z tegorocznym hasłem dni profilaktyki. Wiersz „Rodzina wspólną troską” recytowała uczennica kl. IV – Kinga Jaśkiewicz, natomiast transparent zaprezentowali uczniowie kl. IV – VI: Małgorzata Biernacka, Martyna Kolasa, Klaudia Pomorska, Dominik Mundzik, Patryk Lech, Błażej Woliński i Krystian Pomorski. Uczniowie za wykonanie transparentu zajęli w konkursie II miejsce.

I Gminny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Gminie Mirzec

6 maja 2015r. w Szkole Podstawowej w Małyszynie odbył się I Gminny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Gminie Mirzec. Składał się on z testu wiedzy i konkursu plastycznego. Test obejmował wiadomości z zakresu funkcjonowania samorządu terytorialnego, kompetencji organów samorządowych oraz wiedzę ogólną dotyczącą funkcjonowania gminy Mirzec taką jak: struktura samorządu terytorialnego – gmina, powiat, elementy historii gminy, zabytki kultury, informacje o osobach zasłużonych dla gminy, symbole regionalne, organizacja życia społecznego. Test wiedzy przeznaczony był dla uczniów kl. IV – VI, natomiast konkurs plastyczny dla uczniów klas młodszych I – III. Naszą szkołę reprezentowała w teście uczennica kl. VI – Martyna Kolasa zajmując IV miejsce, a w konkursie  plastycznym uczniowie kl. II i III: Daniel Gizan, Krystian Lejzak i Michał Sobczyk. Konkurs plastyczny rozstrzygnięto 31 maja podczas Święta Samorządu Terytorialnego. Daniel Gizan z kl. II zajął III miejsce. Gratulujemy!

Paulina Biernacka najlepsza w XII finale Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej

Już po raz XII odbył się finał konkursu „Kocham moją Ojczyznę”. Tym razem 230 młodych finalistów wystąpiło w Starachowickim Centrum Kultury. Wśród nich znalazła się nasza uczennica – Paulina Biernacka z kl. 0. Dziewczynka zajęła I miejsce w kategorii poezji patriotycznej w swojej grupie wiekowej. Honorowym gościem XII edycji finału był biskup Piotr Turzyński. Wydarzeniem towarzyszącym konkursowi było wystawa obrazów Marianny Wiśnios (1909 – 1996) – ludowej malarki nieprofesjonalnej pochodzącej z Rataj koło Wąchocka. Wyróżnieni i nagrodzeni wykonawcy otrzymali z rąk gości honorowych nagrody książkowe, szachy oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie odebrali dyplomy uczestnictwa, podziękowania i piękny pamiątkowy kalendarz ukazujący twórczość malarską Marianny Wiśnios.

Brawa dla naszej laureatki Paulinki!

Dzień Ziemi

Każdego roku obchodzony jest na całym świecie Dzień Ziemi. Również i w naszej szkole nie zapomnieliśmy o tak ważnym dniu dla każdego z nas. Dzień ten został poprzedzony zorganizowaniem i przeprowadzeniem konkursu wiedzy związanego z ekologią pod hasłem „W zgodzie z naturą”.

Laureatami konkursu w poszczególnych grupach zostali: Amelia Garbala, Paulina Biernacka, Aleksandra Potrzeszcz, Daniel Gizan, Natalia Sołtykiewicz, Michał Sobczyk, Małgorzata Biernacka, Paweł Rosiński, Dominik Mundzik.

W tym dniu naszą szkołę odwiedzili leśnicy: Bogdan Kadzik i  Milena Kępas z Nadleśnictwa Skarżysko – Kamienna. Przywitali wszystkich słowami „Darz bór” (Niech cię bór obdarza, niech przynosi ci dary).

Celem spotkania było przypomnienie jak ważne jest dbanie o środowisko, a szczególnie o nasze lasy, które są oazą ciszy i spokoju. W lesie możemy odpocząć i poobserwować piękno otaczającej nas przyrody. Pan Bogusław Kadzik opowiadał o trębowieckich lasach, ich mieszkańcach. Zwrócił uwagę, by dorośli nie wypalali traw w pobliżu lasu, gdyż łatwo wzniecić pożar. Pani Milena Kępas uczulała dzieci na to, by nie zaśmiecały lasu, nie rozpalały ognisk w lesie.

O środowisku należy pamiętać każdego dnia, a nie tylko od święta. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe długopisy.

Konkurs, spotkanie połączone z Dniem Ziemi przygotowały i przeprowadziły Dorota Tomkowska i  Katarzyna Gizan.

Tekst: Małgorzata Zając
Foto: Urszula Gaik, Anna Potrzeszcz, Katarzyna Gizan

Podziękowania z Trębowca

Szkoła Podstawowa w Trębowcu składa serdeczne podziękowamia państwu Teresie i Andrzejowi Bilskim za przekazanie ksiażek do biblioteki szkolnej.

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl