Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Śladami patrona

24.06.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W 2014 roku Szkoła Podstawowa w Gadce przyjęła imię Świętego Jana Pawła II. Dla uczczenia tego wydarzenia uczniowie odbyli wycieczki w miejsca, które są związane z patronem szkoły.

 

 

 

Częstochowa
3 czerwca 2015 uczniowie klasy III i ich rodzice udali się na pielgrzymkę - wycieczkę do największego w Polsce sanktuarium Maryjnego – do Częstochowy.  Po dojeździe na miejsce dzieci przebrały się w komunijne stroje i wspólnie z innymi wzięły udział we mszy świętej, która była odprawiona przed cudownym obrazem Czarnej Madonny w intencji wszystkich dzieci, jakie w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do pierwszej komunii. Było to dla nich wielkie przeżycie. Wszyscy mogli dostąpić błogosławieństwa księży, którzy po raz pierwszy w swoim życiu odprawiali mszę świętą. Po krótkim odpoczynku wszyscy modlili się na drodze krzyżowej, odprawionej na wałach jasnogórskich. Modlitwę zakończono pod pomnikiem świętego Jana Pawła II. Chętni zwiedzili muzea i obiekty sakralne na terenie Jasnej Góry.

Poznajemy naszą „Małą Ojczyznę"
9 czerwca 2015 roku najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Gadce z oddziału przedszkolnego i kl. I udali się na wycieczkę autokarową do Kielc. Uczniowie zwiedzili wnętrza Pałacu Biskupów Krakowskich z XVII wieku, w którym gościł podczas pielgrzymki  3 czerwca 1991 roku patron naszej  szkoły św. Jan Paweł II. Zobaczyli również odtworzony „Ogród włoski", który niegdyś funkcjonował na terenie zamkowym.

Dzieci miały także możliwość  poznać historię zabawek, zwiedzając różnorodne  ekspozycje w Muzeum Zabawy i Zabawek. Były wśród nich wystawy interaktywne, gdzie oprócz oglądania można było dotykać eksponaty a także bawić się zabawkami w niektórych salach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy na dziedzińcu przed muzeum, w szczególności jazda na koniku z ręcznym napędem.

Wiele atrakcji czekało na dzieci  również w nowoczesnym  Centrum Geoedukacji, w którym zapoznały się z historią ewolucji życia na ziemi i zwierząt żyjących przed dinozaurami, obejrzały film 5D „Podróż do wnętrza ziemi".  Dopełnieniem pobytu w tym interesującym miejscu były zabawy na ekologicznym placu zabaw. Po tylu atrakcjach wszyscy ze smakiem zjedli obiad.

Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie tego wyjazdu.

Wadowice – Kraków - Łagiewniki
19 czerwca 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Gadce odwiedzili miejsca związane z patronem Świętym Janem Pawłem II.

Pierwszym punktem wycieczki było rodzinne miasto papieża Wadowice.  Dzieci zwiedziły  muzeum biograficzne papieża Jana Pawła II mieszczące się w jego domu rodzinnym oraz kościół parafialny – Bazylikę Mniejszą Ofiarowania NMP. Po obiedzie udały się na spacer po wadowickim rynku połączony z degustacją słynnych „papieskich kremówek". Następnie pojechały do Krakowa. Tam zwiedziły Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach konsekrowane przez Jana Pawła II w czasie ostatniej pielgrzymki do Polski, które jest ściśle związane z kultem św. Faustyny Kowalskiej. Kolejnym punktem wycieczki było krakowskie ZOO. Dzieciom najbardziej podobały się: słonie, żyrafy, małpy, hipopotamy, lwy, tygrysy, węże i różnobarwne papugi. Pobyt w ZOO dostarczył uczniom wielu wrażeń i radości. Na koniec wycieczki  wszyscy zwiedzili zabytki usytuowane na Rynku Głównym Krakowa: Sukiennice, Kościół Mariacki, Ratusz oraz miejsca związane z osobą św. Jana Pawła II.

Teksty: Anna Rafalska, Jolanta Potrzeszcz, Katarzyna Rozwadowska
Zdjęcia: Anna Rafalska, Lidia Drożdżał

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl