Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Dni otwarte w przedszkolu

19.06.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Mirzeckie przedszkole w ostatnich dniach powitało w swoich progach przyszłych przedszkolaków, które wzięły udział w zajęciach adaptacyjnych. Pozwolą im one bez lęku rozpocząć edukację przedszkolną po wakacjach.

 

 

 

Pierwsze dni pobytu dziecka w przedszkolu zarówno dla dzieci jak i dla rodziców nie należą do łatwych. Aby więc złagodzić dyskomfort rozstania i zmniejszyć do minimum negatywne emocje dzieci wynikające z nowej nieznanej im sytuacji mirzeckie przedszkole zaprosiło przyszłych przedszkolaków z rodzicami do zwiedzania placówki oraz do udziału w ciekawych zajęciach.

W ciągu dwóch dni 16 i 17 czerwca maluchy wzięły udział w wielu zabawach integracyjnych i ruchowych z rówieśnikami. Miały również okazję wykazać się dobrą sprawnością manualną oraz poczuciem estetyki. Maluchom we wszystkich zabawach towarzyszyli troskliwi rodzice, którzy, jak się okazało, pomimo swojej dorosłości wcale nie zapomnieli jak ostrożnie trzeba chodzić w kole, gdy „stary niedźwiedź śpi” i jak  wygodnie siedzi się na podłodze. Najmłodsze przedszkolaki z grupy „Jagódki” zaprosiły nowych kolegów i koleżanki do wspólnej zabawy zabawkami w swojej sali. Dużą atrakcją dla małych gości okazał się pobyt na placu przedszkolnym, gdzie czekały na nich huśtawki, zjeżdżalnia, piaskownice oraz wielu nowych kolegów i koleżanek. W towarzystwie swoich rodziców zwiedziły również wszystkie pomieszczenia przedszkola a wśród nich: sale zajęć, salę rekreacyjną, jadalnię, szatnię oraz gabinet dyrektora. Rolę przewodnika pełniła dyrektor przedszkola Renata Koriat, zaś zajęcia adaptacyjne odbywały się pod kierunkiem Elżbiety Cedro oraz Haliny Sobczyk. Na pożegnanie mali goście otrzymali niespodzianki, by nie zapomnieli przez wakacje, że przedszkole na nich czeka i przyjaźnie zaprasza wszystkich we wrześniu.

Mamy nadzieję, że najmłodsi od września będą się tu wspaniale bawić w towarzystwie swoich rówieśników i poznawać prawdziwe życie przedszkolaka.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Wioletta Cioroch

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl