Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Sukces Gabrysi i Oli

09.06.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Od 4 do 7 czerwca 2015 roku w Nałęczowie odbywał się 53. Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny pt. ,,Teraz Lubelskie, a Nałęczów jego perłą”. Wspaniale zaprezentowały się dziewczęta z Koła Filatelistycznego działającego w Szkole Podstawowej w Tychowie Starym.

 

 

Nałęczów to urocze miasteczko mające status uzdrowiska, położone w północno – zachodniej części Wyżyny Lubelskiej, w malowniczej dolinie rzeki Bystrej i jej dopływu Bochotniczanki. Było ono dla naszych uczestniczek konkursu bardzo szczęśliwe. Województwo świętokrzyskie reprezentowały dwie uczennice z Koła Filatelistycznego działającego w Szkole Podstawowej w Tychowie Starym. Były to Gabriela Pomorska z klasy VI  i Aleksandra Barszcz z klasy II gimnazjum w Mircu. Dziewczęta wypadły świetnie. Aleksandra Barszcz zdobyła II miejsce w kraju, a Gabriela Pomorska III w imprezie rangi mistrzostw Polski. Oprócz wiedzy filatelistycznej i tematycznej oraz budowy eksponatu  wszyscy uczniowie konkursu musieli  wykonać znaczek pocztowy związany z tematyką  konkursu. Gabriela Pomorska w grupie szkół podstawowych zdobyła I miejsce w kraju.  Jej znaczek zdobył najlepsze oceny sędziów. Nagrodą było wydrukowanie przez Pocztę Polską zwycięskiej pracy w postaci znaczka. Jest on już w obiegu, widnieje na nim imię i nazwisko autora pracy  i  hasło konkursu. Uczniów do konkursu przygotowała pani Ala Bonio, która prowadzi  od sześciu lat Koło Filatelistyczne przy Szkole Podstawowej w Tychowie Starym. Jest dumna ze swoich podopiecznych, podziwia je i gratuluje im wspaniałych wyników.

Tekst i foto: Ala Bonio

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl