Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Królewna Gburka u seniorów

08.06.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

„Biedronki” z mirzeckiego przedszkola nie znoszą nudy. Od tradycyjnych zajęć spędzonych w sali przedszkolnej wolą wycieczki i teatralne występy.

 

 


Wiele atrakcyjnych spotkań, zajęć i wycieczek odbyło się w roku bieżącym z udziałem 5-latków z tej właśnie grupy. Dodajmy, że wychowankowie podejmują szereg inicjatyw ze względu na własne, zainteresowania i talenty. Nie od dzisiaj wiadomo, że dla rezolutnych „Biedronek” nie ma rzeczy niemożliwych. Są wspaniałymi aktorami i tancerzami, o czym przekonali się wszyscy, którzy mieli okazję widzieć ich poczynania na scenie.

W ubiegłym tygodniu najmłodsi z wyżej wymienionej grupy mieli okazje ponownie pochwalić się swoimi umiejętnościami przed mieszkańcami miejscowego Rodzinnego Domu Opieki dla Osób Starszych „Helena”. Przedszkolaki przed sympatyczną publicznością przedstawiły pełen humoru spektakl pt. „Królewna Gburka”. Wspaniała gra młodych aktorów, profesjonalna oprawa muzyczna oraz bogaty zestaw rekwizytów pozwoliły widzom przenieść się na średniowieczny dwór królewski, gdzie tytułowa królewna Gburka poznawała zasady dobrego wychowania. Aktorzy wystąpili w średniowiecznych kostiumach. Finał spektaklu stanowił taniec dworski - menuet w wykonaniu zdolnych tancerzy. Dodajmy, że artyści w średniowiecznych kostiumach prezentowali się znakomicie. Zapewne dostrzegli to również dostojni widzowie, bowiem nie szczędzili braw młodym artystom na koniec przedstawienia.

Najmłodsi wrócili do przedszkola bogatsi o nowe doświadczenia. Za kilka dni zmotywowani rozpoczną naukę nowego tańca, który zaprezentują przedszkolnej społeczności w ostatni m dniu przed wakacjami.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Jolanta Mundzik

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl