Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Z wizytą w Sandomierzu

04.06.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Zgodnie ze szkolną tradycją Szkoły Podstawowej w  Tychowie Nowym na przełomie maja i czerwca nauczyciele corocznie organizują wycieczkę dla uczniów.

 

 

 

W tym roku dzieci zwiedziły wspaniały Sandomierz. W piątek 29 maja spotkano się na terenie szkoły, aby wspólnie rozpocząć podróż autokarem.  Po dotarciu na miejsce wycieczkowicze obejrzeli z bliska Wisłę, która w tym dniu wyglądała dość groźnie po wielodniowych opadach. Następnie uczniowie przeszliśmy podziemną trasą pod sandomierskim rynkiem. Trochę zmęczeni udali się na warsztaty w  zbrojowni Rycerstwa Księstwa Sandomierskiego, które okazały się cudowną lekcją historii.  Dzieci mogły samodzielnie założyć zbroję rycerską albo królewską suknię, lub przetestować okazy w sali tortur. Te  ostatnie rekwizyty sprawdziły odwagę niejednego zucha. Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich widok z Bramy Opatowskiej. Wspaniała panorama  ozdobiona metalicznym błękitem Wisły opływającej wokół Sandomierz zapierała dech w piersiach. Na koniec pobytu w mieście przyszedł czas na wspólne zakupy pamiątek. Każdy starał się znaleźć dla siebie coś wyjątkowego i na pewno to się udało, gdyż idąc Wąwozem Królowej Jadwigi w stronę autokaru wszyscy byli uśmiechnięci. Nad wycieczką cały czas czuwał pan Marek - przewodnik, prawdziwa skarbnica wiedzy, ciekawych historyjek, legend i anegdot. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Do domu wszyscy wrócili zmęczeni, lecz zadowoleni.

Tekst: Aneta Borowska
Foto: Jolanta Węgrzyn

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl