Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Dzień Matki w przedszkolu

04.06.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W ostatnim tygodniu maja mirzeckie przedszkolaki miały okazję powiedzieć swoim mamom jak bardzo je kochają, bowiem 28 i 29 maja w przedszkolu odbyła się wspaniała uroczystość z ich udziałem z okazji Dnia Matki.

 

 

 

Do tego majowego święta najmłodsi ze wszystkich grup przedszkolnych przygotowywali się już od kilku tygodni. Trud i mozolne, niemal codzienne ćwiczenia opłaciły się jednak. Przedszkolaki dały popis, jakiego nikt się nie spodziewał, a wzruszone mamy ze łzami w oczach oglądały poczynania swoich pociech na scenie. Maluchy z wielkim powodzeniem zaprezentowały swoje artystyczne zdolności, a zachwycona publiczność nie żałowała braw po zakończeniu przedstawienia. Były również życzenia, upominki i całusy - najsłodsze ze wszystkich niespodzianek

W pierwszym dniu atrakcją uroczystości okazał się występ 5-latków z grupy „Biedronek”, bowiem jak wytrawni aktorzy przedstawili oni dla swoich mam spektakl pt. „Królewna Gburka”. Dali również mistrzowski popis swoich tanecznych umiejętności, prezentując taniec dworski – menuet do muzyki Baccheriniego. Tancerze wystąpili w przepięknych strojach i prezentowali się w nich znakomicie. Kolejny dzień występów również był pełen niespodzianek. „Pszczółki”, najstarsze wiekiem spośród wszystkich przedszkolaków, przedstawiły zabawne scenki z życia mam, czym rozbawiły widownię do łez. Nie zabrakło również tradycyjnych wierszy i piosenek, które w wykonaniu 3-latków brzmiały wyjątkowo. Jednak największą niespodzianką dnia okazał się taniec 4-letnich „Krasnoludków”. Zatańczyły one dla swoich mam „Kwiatowy taniec” do muzyki Griega i trzeba przyznać, że poradziły sobie znakomicie. Cóż, dla przedszkolaków nie ma rzeczy niemożliwych!

Następnie wszystkie mamy zaproszono na skromny poczęstunek, bo przecież należy im się odrobina relaksu i słodyczy w tym uroczystym dniu. Nie zapomniano również o aktorach, którzy tym razem zajęli godne miejsce na kolanach swoich mam, by pokrzepić się nieco i ugasić pragnienie po wyczerpującym występie.

Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci mam, bowiem z pewnością nie da się go tak łatwo zapomnieć. A czy ty pamiętałeś o swojej mamie?

Wszystkim mamom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia: zdrowia, pogody ducha, nadludzkiej cierpliwości oraz zadowolenia z sukcesów swoich dzieci. Serdecznie dziękujemy również tym mamom, dzięki którym ta doniosła uroczystość miała wyjątkowo słodki charakter.
Tekst : Regina Stachowicz
Foto : Wioletta Cioroch

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl