Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Dzień Samorządowca

04.06.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Już po raz siódmy w Szkole Podstawowej w Małyszynie zorganizowano „Dzień Samorządowca”.

 

 

 

 

Tegoroczna uroczystość była szczególnie podniosła ze względu na obchody 25. rocznicy powołania w Polsce samorządów terytorialnych. Święto ustanowione zostało przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej dla upamiętnienia pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych do rad gmin i miast, które odbyły się 27 maja 1990 roku. Uroczystość stanowiła okazję do podziękowania przedstawicielom władz terytorialnych za ich codzienną pracę, troskę i poświęcenie na rzecz wspólnoty lokalnej. Przybyli na nią wójt Bogusław Nowak, przewodniczący Komisji Oświaty Jan Raczyński, radni: Agnieszka Idzik-Napiórkowska, Kazimierz Kozieł oraz sołtys Małyszyna Iwona Stepień. Gościom złożono serdeczne życzenia z okazji ich święta oraz wręczono symboliczne statuetki i kwiaty.

W spotkaniu uczestniczyli również rodzice wyróżniających się w nauce uczniów, którzy z rąk dyrektor szkoły Katarzyny Rychlik oraz wójta Bogusława Nowaka otrzymali listy gratulacyjne. Uczniowie: Mateusz Parszewski - kl. IV, Natalia Jaśkiewicz - kl. IV, Piotr Celuch - kl. V,  Agata Niewczas - kl. VI, Kamil Borcuch - kl. VI za swoje osiągnięcia zostali nagrodzeni stypendiami.

Na zakończenie uczniowie przedstawili program artystyczny pod hasłem „Ojczyzna to my”, który przygotowali pod opieką Agnieszki Franczyk, Elżbiety Michalskiej i Bożeny Zielińskiej. Wierszem i piosenką dzieci zobrazowały trudne dzieje Polski i drogę, która doprowadziła do odzyskania wolności i ukształtowania się demokracji w Polsce. Zaangażowanie młodych aktorów w odgrywane role i śpiewane pieśni dostarczyły widowni wielu emocji i wzruszeń.

Obchody Dnia Samorządów Terytorialnych pozwoliły przypomnieć jak ważna jest polska samorządność, jak istotne dla rozwoju naszego kraju jest lokalne działanie, inicjatywa i zaangażowanie.

Tekst: Agnieszka Franczyk, Aneta Kozieł
Foto: Aneta Kozieł

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl