Wtorek, 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Metodego, Kiry

Strona główna

Na piknik z mamą i tatą

02.06.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W sobotnie popołudnie 30 maja 2015 roku na szkolnych boiskach w Gadce odbył się piknik rodzinny.

 

 

 

Rozpoczął się nietypowo, tuż przed przybyciem gości nadeszła chmura i lunęło, ale deszcz nie trwał długo, oczyścił powietrze i znów wyszło słońce. Na piknik przybyły licznie całe rodziny, nawet te, których dzieci są jeszcze malutkie i dopiero w przyszłości przyjdą do szkoły. W ten sposób wszyscy zebrani chcieli uczcić Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Zgromadzeni rodzice w błyskawicznym tempie przygotowali namiot i miejsca potrzebne do zabawy, a dzieci dzielnie im pomagały.

Zebranych powitała pani dyrektor Lidia Drożdżał. Następnie dzieci zaprezentowały tańce, piosenki i wiersze poświęcone rodzinie. Rozpalono ogniska. Rodzice zadbali o kiełbaski, pieczywo, napoje, słodycze i inne smakołyki.

Odbyły się liczne konkursy, w których brały udział dzieci razem ze swoimi rodzicami. Były to konkurencje drużynowe jak: przeciąganie liny, wyścig z piłeczką pingpongową na łyżce, sadzenie ziemniaków, wyścigi w workach, pompowanie balonów na czas, tańce w parach z balonami i rysowanie kolorową kredą na asfalcie. Największym jednak powodzeniem cieszyło się malowanie włosów i twarzy oraz oglądanie wnętrza nowego wozu strażackiego. Dzieci po kilka razy ustawiały się w kolejce i cierpliwie czekały, aby stać się kotkiem, tygryskiem, piratem, Batmanem, pająkiem czy inną postacią. Na włosach pojawiały się serduszka, gwiazdki, kwiatki. Malowaniem zajmowały się panie Kasia Rozwadowska i Magdalena Kolasa. W wozie strażackim ciągle wszystkie miejsca były zajęte, dzieci przymierzały również hełmy i rękawice strażackie, a najbardziej wytrwali doczekali się przejażdżki samochodem po boisku. Chętni mogli potańczyć przy przebojowej muzyce. Impreza bardzo się udała, dopisała pogoda i goście. Organizatorami pikniku byli: Rada Rodziców dyrektor, nauczyciele i rodzice ze Szkoły Podstawowej w Gadce.
Do następnego równie miłego spotkania.

Tekst i foto: Anna Rafalska

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl