Piątek, 10 lipca 2020
imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

Strona główna

O ekologii w przedszkolu

24.05.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W mirzeckim przedszkolu realizowane są dwa programy edukacyjne: „Wychowanie poprzez zabawę w teatr” oraz „Zdrowy początek”. Z tej to okazji przedszkolaki uczestniczyły w teatralnym przedstawieniu i spotkały się z pszczelarzem.

 

 

Przedszkolaki dbają o środowisko
Kolejne z cyklicznych spotkań miejscowych przedszkolaków z teatrem miało miejsce w minioną środę w mirzeckim przedszkolu. Tym razem dzieci obejrzały spektakl pt. „Jak Piotruś Dobre Serduszko ratuje planetę Ziemię”. Nie trudno, więc zgadnąć, że motywem przewodnim przedstawienia była troska o czystość naszej planety w szerokim tego słowa znaczeniu.

Wyżej wymienione spotkanie jest kontynuacją realizacji dwóch programów edukacyjnych: „Wychowanie poprzez zabawę w teatr” oraz „Zdrowy początek”. Pierwszy z nich zbliża dzieci do teatru, drugi zaś promuje nawyki prozdrowotne i ekologiczne.

Aktorzy z Białostockiej Agencji Artystycznej działającej pod wdzięczną nazwą – „MAGIK” w niezwykle zabawny sposób zachęcali najmłodszych do utrzymywania otoczenia w czystości, do segregacji odpadów oraz do szanowania przyrody. Zainteresowanych informujemy, że dla przedszkolaków nie stanowi to żadnej nowości, bowiem cykl zajęć edukacyjnych poświęconych ekologii mają już za sobą i od jakiegoś czasu wszyscy są wytrawnymi ekologami.

Teatrzyk z zainteresowaniem obejrzały dzieci z wszystkich grup wiekowych. Pełen humoru spektakl szybko zyskał aprobatę najmłodszych i wciągnął ich do wspaniałej zabawy. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat ekologii. Profesjonalna gra aktorów, ciekawe kostiumy oraz wspaniała oprawa muzyczna zachęcały najmłodszych do słuchania, oglądania, dobrej zabawy i jednocześnie dostarczyły im wielu niezapomnianych wrażeń. Miejmy nadzieję, że mali ekolodzy zawsze będą pamiętać o swojej tajnej misji na rzecz środowiska i przyrody. Pożyjemy, zobaczymy.

Warto nadmienić, że w tym niezwykłym przedsięwzięciu finansowo wsparła placówkę Przedszkolna Rada Rodziców.

Tekst i foto: Regina Stachowicz

Spotkanie z pszczelarzem
W miniony czwartek, 21 maja,  w przedszkolu odbyło się niecodzienne spotkanie ze znanym w okolicy pszczelarzem, który przekazał najmłodszym wiele cennych informacji dotyczących charakteru swojej pracy, życia pszczół oraz sposobu powstawania miodu.

W mirzeckim przedszkolu odbyło się już wiele spotkań z przedstawicielami różnych zawodów, którzy odkrywali przed najmłodszymi kulisy swojej pracy. Tym razem dzieci z najstarszych grup wiekowych „Biedronek” i „Pszczółek” spotkały się z miejscowym pszczelarzem, a wszystko w ramach realizacji prozdrowotnego i ekologicznego programu, przebiegającego pod hasłem: „Zdrowy początek”.

Pan Sławek Surdy ciekawie opowiadał o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak ważną rolę spełniają one w przyrodzie, a także o swojej codziennej pracy. Chętnie odpowiadał na wszystkie pytania maluchów, zaspokajając ich ciekawość. Dzieci oglądały na fotografiach prawdziwą pasiekę, wnętrze ula oraz rój pszczół. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przyrządy pszczelarskie, a wśród nich: podkurzacz, miotełka, dłuto pszczelarskie ze skrobakiem, ramka oraz specjalny kapelusz i ubranie ochronne pszczelarza. Zaraz więc zaczęło się wielkie przymierzanie i choć strój okazał się trochę za duży, nikomu to nie przeszkadzało. Maluchy miały okazję zobaczyć plastry miodu i poznać zastosowanie pszczelego wosku. Ale to nie koniec atrakcji, bowiem na zakończenie spotkania odbyła się degustacja tegorocznego miodu prosto z pasieki i każdy mógł skosztować owego specjału o wyjątkowych wartościach odżywczych i walorach smakowych.

To niezwykłe spotkanie umożliwiło wszystkim uczestnikom bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę, dostarczyło najmłodszym wielu cennych informacji z zakresu pszczelarstwa i zachęciło niejadków do spożywania miodu. Teraz nikt nie będzie kręcił nosem, gdy podadzą mu bułkę z miodem na śniadanie.

Serdecznie dziękujemy panu Sławkowi za niezwykle pouczające spotkanie i poświęcony czas.

Tekst i foto: Regina Stachowicz

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl