Czwartek, 2 lipca 2020
imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

Strona główna

Z przedszkola w kosmos

18.05.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W miniony piątek mirzeckie przedszkolaki wzięły udział w niecodziennej lekcji przyrodniczo-astronomicznej połączonej z obserwacją nieba.

 

 

 

Tego dnia w sali rekreacyjnej przedszkola pojawił się tajemnicza kapsuła spełniająca rolę planetarium, zapraszając ciekawych do swojego wnętrza. Był to ogromny przenośny namiot sferyczny, w którym za pomocą najnowocześniejszego sprzętu przedstawiono dzieciom piękno mikro- i makrokosmosu.

Zaciekawione maluchy trochę niepewnie wchodziły do środka, bowiem jak się okazało nie wszyscy lubią przebywać w ciemności, ale gdy tylko nad nimi zaświeciły gwiazdy, wszystkie lęki odeszły precz i rozpoczął się wspaniały pokaz, o jakim nikomu się nawet nie śniło. Co chwila na półkolistej kopule pojawiały się kolejne gwiazdozbiory oraz planety Układu Słonecznego. Młodzi uczestnicy pokazu mieli wrażenie jakby spoglądali nocą przez teleskop na niebo i dostrzegali rzeczy niedostrzegalne.  Oprócz wszechświata przedszkolaki zgłębiły również tajniki historii kosmosu, poznały największych odkrywców, w tym rodzimego astronoma Mikołaja Kopernika.

Pokaz przybliżył dzieciom świat nauki w sposób niezwykle profesjonalny, dostarczył im niezapomnianych wrażeń oraz poszerzył ich horyzonty wyobraźni. Teraz pozostało im tylko wierzyć, że być może w przyszłości sami wyruszą na podbój kosmosu.

Serdecznie dziękujemy rodzicom przedszkolaków za finansowe wsparcie, bez którego realizacja powyższego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa.

Tekst i foto: Regina Stachowicz

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl