Piątek, 10 lipca 2020
imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

Strona główna

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Gadce

15.05.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Przegląd najważniejszych wydarzeń ze Szkoły Podstawowej w Gadce.

 

 

 

 

Szkoła Promująca Zdrowie
Dnia 8 maja 2015 roku odbył się kolejny wyjazd do Aquaparku „Neptun” w Radomiu, w ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. Opiekunami grupy uczniów z klas II-VI byli Michał Dudek i Katarzyna Rozwadowska. Miłośnicy aktywnego pływania mogli skorzystać z basenu sportowego, basenu do nauki pływania, basenu rekreacyjnego z podwodnym masażem oraz profesjonalnego jacuzzi. Najmłodsi uczestnicy korzystali z brodzika z atrakcjami wodnymi i zjeżdżalnią. Największą popularnością cieszyły się zjeżdżalnie o długości 84 i 78m posiadające wewnętrzne atrakcje świetlne i akustyczne. Mamy nadzieję, że piątkowy wyjazd będzie inspiracją dla wszystkich uczniów naszej szkoły do podejmowania różnych form aktywności fizycznej.

Szkolne obchody Dnia Ziemi
24 kwietnia 2015r. uczniowie klas młodszych i klas IV –VI uczestniczyli w szkolnej wycieczce do pobliskiego lasu. Celem wyprawy było uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody i otaczającego nas świata a także edukacja ekologiczna. Podczas wycieczki uczniowie uświadomili sobie potrzebę ochrony środowiska i troski o jego czystość. Zrozumieli także, jak niebezpieczna jest zbytnia ingerencja człowieka w naturalne środowisko. Domem roślin, zwierząt i ludzi jest planeta Ziemia nazywana zieloną i niech taka pozostanie.

Rajd do Mirca
5 maja 2015 r. odbył się rajd pieszy do Mirca. Uczestniczyli w nim uczniowiez klas V i IV.  Dzieci zwiedzały Urząd Gminy w Mircu, wystawę ,,Chłopi’ 78” poświęconą wicemarszałkowi Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Henrykowi Bąkowi, gimnazjum  oraz Ośrodek Zdrowia w Mircu. W Urzędzie Gminy z uczestnikami rajdu spotkał się wójt gminy Bogusław Nowak, który zapoznał uczniów ze swymi obowiązkami. Dzieci dowiedziały się jak ciężka, niełatwa i odpowiedzialna to praca. Uczniowie zwiedzili wszystkie referaty oraz Urząd Stanu Cywilnego. Przewodnikiem Urzędzie Gminy była Marta Ziomek – sekretarz gminy Mirzec. W gimnazjum dzieci powitała dyrektor szkoły Teresa Gach. Przybliżyła postać Henryka Bąka – działacza opozycji w okresie PRL, byłego wicemarszałka Sejmu RP. Zwiedzanie gimnazjum zakończyła wizyta naszych uczniów w sali gimnastycznej. Kolejną atrakcją rajdu były odwiedziny Ośrodka Zdrowia, gdzie powitała przybyłych dyrektor Elżbieta Tunia –Niewczas. Najwięcej czasu dzieci spędziły w gabinecie stomatologicznym.  Poznały budowę i funkcje nowoczesnego  Unitu, sposób działania sterylizatora, podstawowe narzędzia stomatologiczne oraz sposób ich sterylizacji.  Wizyta w gabinecie zabiegowym i laboratorium wzbogaciła wiedzę naszych dzieci na temat zdrowia i higieny. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie dziękują wszystkim za gościnne przyjęcie.

Święto Narodowe Trzeciego Maja
4 maja w Szkole Podstawowej w Gadce odbył się uroczysty apel poświęcony 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.Uczniowie klasy V przypomnieli społeczności szkolnej, jak doszło do tego wielkiego wydarzenia, czyli do uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawy regulującej zakres działania władz państwowych oraz prawa obywatelskie. Szkolni artyści recytowali patriotyczne wiersze, chór odśpiewał piękne pieśni nawiązujące do tych wydarzeń: „ Polonez 3 maja”, „ Witaj majowa jutrzenko”, hymn państwowy oraz „Rotę” na zakończenie uroczystości. Wydarzenie to było doskonałą okazją do przeprowadzenia „lekcji patriotyzmu” i utrwalenia wiedzy o historii symboli narodowych oraz ich wartości w życiu każdego narodu. Chór przygotowała na tę okazję pani Krystyna Kaleta, o oprawę plastyczną i wiersze oraz informacje historyczne zatroszczyła się Beata Paszkowska.

Wycieczka do OSP
4 maja nasze przedszkolaki  odwiedziły nową siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej w Gadce. W trakcie spotkania strażacy: Marek Minda i Wojciech Derlatka, absolwenci naszej szkoły,  przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy zawodowej, przekazali informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie pożaru, burzy oraz wypadku drogowego.  Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Przypomniały sobie numer telefonu alarmowego. Dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych i pracują podczas powodzi. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie wozu. Każde dziecko mogło wejść do niego oraz poczuć się jak strażak i przymierzyć hełm strażacki. Przedszkolaki wykazały duże zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły wiedzę dotyczącą odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka. Na zakończenie dzieci bardzo ładnie podziękowały strażakom za ciekawe i pouczające spotkanie.

Serdecznie dziękujemy strażakom za czas poświęcony na przeprowadzenie zajęć.


Tekst: Beata Paszkowska
Foto: Katarzyna Rozwadowska, Lidia Drożdżał, Anna Staszałek, Radosław Rosiński

 

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl