Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Wspólnie o powiatowych inwestycjach drogowych

24.01.2011 | Napisał: Admin | Kategoria: O gminie

Wspólnie o powiatowych inwestycjach drogowych - foto: Mirosław SewerynW pierwszej połowie stycznia starosta Andrzej Matynia i wicestarosta Dariusz Dąbrowski spotkali się z wójtem Markiem Kukiełką w sprawie wspólnej realizacji inwestycji na drogach powiatowych w gminie Mirzec. W spotkaniu uczestniczyli też wiceprzewodnicząca rady powiatu - Krystyna Król i dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach - Leszek Śmigas.

Tematem wiodącym spotkania była sprawa dokończenia budowy drogi w Mircu-Malcówkach, a w szczególności sposób wykonania odwodnienia tej drogi i zabezpieczenia jej w przyszłości przed zniszczeniem przez wody opadowe spływające z dużego nachylenia terenu. Wstępnie uzgodniono, że na etapie realizacji inwestycji, jeśli to będzie konieczne, zostaną wprowadzone dodatkowe zabezpieczenia w postaci koryt lub przepustów pod drogą. Koszty dodatkowych prac współfinansowane byłyby przez obie strony po połowie. Drugim tematem omówionym na spotkaniu była kwestia podtapiania zabudowań przy ul. Langiewicza.

Uzgodniono, że w tym zakresie podjęte zostaną wspólne działania zmierzające do wykonania właściwego odwodnienia posesji, a w przyszłości uściślone zostaną zasady współfinansowania tego zadania. Na spotkaniu uzgodniono również, że decyzje w sprawie kolejnych ewentualnych inwestycji na drogach powiatowych w gminie Mirzec będą podejmowane w przypadku pojawienia się możliwości finansowych i po przyjęciu w tym zakresie wcześniejszych obustronnych porozumień.

Tekst i foto: Mirosław Seweryn

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl