Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Przedszkole w szkole

18.04.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Rozpoczęcie przez dziecko edukacji szkolnej to moment przełomowy w jego życiu wiążący się z wieloma zmianami. Wiadomo, że wszystko co nowe, wzbudza lęk, aby więc we wrześniu obecni 5- i 6-latkowie z uśmiechem na twarzy powitali szkołę, poznali ją już teraz.

 

 

Mirzeckie przedszkole przy współpracy z miejscową szkołą podstawową realizuje program adaptacyjny „Zaprzyjaźnij się ze szkołą”. Nie gwarantuje on całkowitej adaptacji dziecka do szkoły, ale znacznie ją przyśpiesza i ułatwia, gdyż dziecko oswaja się z nowym otoczeniem.

W ramach wyżej opisanej adaptacji w minioną środę dzieci 5i 6-letnie z dwóch grup przedszkolnych „Biedronki” i „Pszczółki” wybrały się z wycieczką do miejscowej szkoły podstawowej celem poznania miejsca swojej przyszłej edukacji.

Już w progu powitała ich dyrektor szkoły Alicja Raczyńska, przedstawiając im plan zwiedzania budynku szkolnego. Miłą niespodziankę sprawili przedszkolakom uczniowie kl. III, bowiem przygotowali dla nich krótki program artystyczny pod kierunkiem wychowawczyni Renaty Boguckiej. Była to inscenizacja do wiersza pt. „Rzepka” Jana Brzechwy. Przewodniczkami wycieczki stały się Iwona Kleczaj oraz Renata Bogucka. W ich miłym towarzystwie przyszli uczniowie poznali wszystkie pomieszczenia szkolne: sale lekcyjne, bibliotekę, szatnię a także szkolną stołówkę. Mogły również okazję zobaczyć salę informatyczną oraz zgłębić tajniki korzystania z tablicy interaktywnej w sali matematycznej. Jednak najwięcej atrakcji dostarczyły przedszkolakom zabawy na hali sportowej, dzięki którym zaspokoiły swoją potrzebę ruchu. Na pamiątkę miłego spotkania dyrektor Alicja Raczyńska obdarowała wszystkich uczestników wycieczki miłymi upominkami i bardzo serdecznie zaprosiła do szkoły po wakacjach.

Wizyta 5- i 6-latków w szkole przebiegała w atmosferze dobrej zabawy. Mamy nadzieję, że we wrześniu wszystkie dzieci bez lęku rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Mocno w to wierzymy, bo tak jak pisze C. Freinet: „Z odrobiną sukcesu, zachęty, zaufania w środowisku sprzyjającym pracy, dziecko może dotrzeć do krańców świata”.

Dyrekcja, rada pedagogiczna oraz przedszkolaki dziękują za gościnę w szkole i możliwość współudziału w realizacji programu adaptacyjnego „Zaprzyjaźnij się ze szkołą”.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Joanna Jaśkiewicz

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl