Czwartek, 2 lipca 2020
imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

Strona główna

Przedszkolaki uczyły się udzielać pierwszej pomocy

18.04.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W ostatnich dniach dzieci z najstarszych grup wiekowych z przedszkola w Mircu uczestniczyły w ciekawych zajęciach przebiegających pod hasłem „ Dbam o zdrowie”, w ramach edukacji prozdrowotnej i ekologicznej. Spotkały się również z zaprzyjaźnioną pielęgniarką z miejscowego Ośrodka Zdrowia, by zgłębić tajniki udzielania pierwszej pomocy.

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że zdrowie jest ważne i że trzeba o nie dbać niezależnie od wieku, bowiem ten cenny dar łatwo można utracić. Gorzej jest jednak z udzielaniem pierwszej pomocy. Niewielu z nas może się tym pochwalić. Dużą barierę stanowi zwykła niewiedza a i strach również nie pomaga. Aby więc opanować tę umiejętność do perfekcji, edukację z udzielania pierwszej pomocy należy rozpocząć już w przedszkolu.

Dlatego właśnie mirzeckie przedszkolaki poznały zasady udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym.  Aby przekazywane informacje były jeszcze bardziej wiarygodne, w miniony poniedziałek 5 i 6- latki odbyły spotkanie z pielęgniarką szkolną z miejscowego ośrodka zdrowia – Reginą Seweryn, która w ciekawy sposób przedstawiła najmłodszym czynności, jakie trzeba wykonać, by działanie było skuteczne. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały mądrych rad, później zaś wzięły czynny udział krótkim szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Chętnych nie brakowało. Okazało się, że wykonanie sztucznego oddychania i masażu serca nie jest rzeczą trudną nawet dla przedszkolaków i zapewne każdy może się tego nauczyć. Z próbą wykonania telefonu na pogotowie ratunkowe również nie było większego problemu. Byłą również rozmowa na temat zdrowego stylu życia podsumowująca cykl zajęć edukacyjnych poświęconych zdrowiu. Maluchy pochwaliły się dużą wiedzą z tego zakresu. Nie obyło się również bez gimnastyki, w myśl powiedzenia- „ ruch to zdrowie”.  Dodajmy jeszcze, że dzieci z grupy „Biedronek” miały okazję samodzielnie wykonać zdrowe potrawy z warzyw i owoców, i trzeba przyznać, że poradziły sobie z tym doskonale. Wszystko smakowało wybornie nawet niejadkom. Na zakończenie tego niezwykłego spotkania wszyscy uczestnicy otrzymały od pielęgniarki miłą niespodziankę.

To niezwykle pouczające spotkanie dostarczyło przedszkolakom wielu wrażeń i pomogło im zdobyć cenne umiejętności, dzięki którym będą mogły udzielać pierwszej pomocy potrzebującym.

Serdecznie dziękujemy Reginie Seweryn za pomoc w realizacji powyższego przedsięwzięcia.

Tekst i foto: Regina Stachowicz

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl