Poniedziałek, 3 sierpnia 2020
imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

Strona główna

Piłkarski talent

14.03.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Sport

Kinga Łodej z Tychowa Nowego to utalentowana piłkarka, która zajęła II miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca roku 2014 powiatu starachowickiego.

 

 

Kinga w piłkę nożną grywa od szkoły podstawowej. Wtedy też zaczęła jeździć na sportowe obozy piłkarskie organizowane w Łopusznie ze swoimi starszymi koleżankami z gimnazjum. Na jednym z nich jej talent dostrzegł zmarły przed rokiem twórca kobiecej ligi piłkarskiej w województwie świętokrzyskim Wit Bryła, który powołał ją do kadry wojewódzkiej. Aby rozwijać swój talent zaczęła grywać z chłopcami w starachowickiej Juvencie, gdzie przez rok była kapitanem zespołu podobnie jak i w dziewczęcej kadrze świetokrzyskiego. W trzeciej klasie gimnazjum, w trakcie przygotowań do sezonu ligowego w 1-ligowej Czwórce Radom, Kinga doznała ciężkiej kontuzji zerwania więzadeł kolana. Nie poddała się jednak i po żmudnej, i długotrwałej rehabilitacji, w czasie której otrzymała ofertę reprezentowania barw UKS MKS Łódź, wróciła do sportu. Zaczęła uczyć się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi i reprezentować szkolny klub grający w kobiecej I lidze. Jest on jednym z głównych faworytów do awansu do kobiecej ekstraklasy. Kinga dostała też powołanie do kadry Polski U-19, co uważa za swój największy dotychczasowy sukces.

W plebiscycie „Echa Dnia” na najpopularniejszego sportowca naszego powiatu Kinga zajęła drugie miejsce, przegrywając o włos z Donatą Żelazowską z Brodów, reprezentantką Polski w wędkarstwie rzutowym.

Nagrodę za II miejsce odebrała z rąk władz województwa i powiatu na uroczystej gali zorganizowanej na terenie Targów Kielce w lutym.

Kinga Łodej to nie tylko wspaniała piłkarka, ale również wzorowa uczennica.

Tekst: Jacek Rafalski
Foto: Echo Dnia, SMS Łódź

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl