Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Nauka z pasją

22.02.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Od września do lutego uczniowie Szkoły Podstawowej w Osinach uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Nauka z pasją”.

 

 

 

Dzieci z klas I-III w ramach „Klubu Kreatywnych Odkrywców” brały udział w warsztatach rozwijających: matematyczno-przyrodniczych, społeczno-kulturowych, czytelniczych oraz z języka angielskiego. Ich starsi koledzy i koleżanki z „Klubu Odkrywców” uczęszczali na warsztaty dziennikarskie w języku polskim i angielskim, warsztaty matematyczne i przyrodnicze. Zajęcia prowadzone były w ciekawy sposób, z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Rozwijanie zainteresowań oraz zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności oparte było na twórczej aktywności uczniów. Dziecięca ciekawość świata zaspokojona została między innymi w trakcie warsztatów terenowych, kiedy to młodzi odkrywcy poznawali przyrodnicze i kulturowe środowisko rodzinnej wsi i okolicy. Zebrane podczas tych wypraw materiały (próbki, okazy roślin, wyniki pomiarów, wywiady) wykorzystywane były na projektowych zajęciach w szkole. Ich efektem jest chociażby będąca szkolną innowacją e-gazeta wydawana w języku polskim i angielskim.

Ukoronowaniem projektu był stanowiący jego podsumowanie edukacyjny wyjazd do Warszawy. W drugi dzień zimowych ferii podekscytowana grupa młodych entuzjastów nauki wyruszyła na podbój stolicy. Entuzjazmu nie mogła ostudzić nawet niska temperatura i silne podmuchy wiatru. Rozbrzmiewający dziecięcym śmiechem autokar najpierw zajechał pod Pałac Kultury i Nauki. Tam swe podwoje otworzył przed nami Teatr „Lalka”. Spektakl „Cuda w budzie” dostarczył widzom niezapomnianych przeżyć i pozwolił im poznać zaczarowany świat i magię teatru. Ogromne zainteresowanie uczniów wzbudziła przeprowadzona specjalnie dla nich lekcja teatralna. Dzieci mogły wejść na scenę i chociaż na chwilę poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Poznały rodzaje lalek, rolę światła i efektów specjalnych oraz fachowe teatralne słownictwo.

Ledwo ostygły emocje wywołane pobytem w teatrze, już trzeba było pędzić do Centrum Nauki „Kopernik”. Obiad dla regeneracji nadwątlonych sił i ... się zaczęło! Żądnym wiedzy odkrywcom ukazał się prawdziwy raj cudów techniki. Wszystkiego można było dotknąć, wszystkiego samemu wypróbować. Cóż więcej potrzeba do szczęścia?! Każdy chciał przeżyć symulację trzęsienia ziemi, zobaczyć jak jego „szkielet” pedałuje na rowerze, czy też puszczać gigantyczne mydlane bańki. W „Teatrze Robotycznym” CNK uczniowie byli świadkami spektaklu w wykonaniu robotów pt. „O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali”, którego scenariusz oparto na jednej z „Bajek robotów” Stanisława Lema. Po tych przeżyciach, bogatsi o nową wiedzę, udaliśmy się do planetarium. Obejrzeliśmy tam dwie fascynujące animacje: „Mars” i „Astronauta HD”. Wydawało się, że odległe przecież planety są... tak blisko, wręcz na wyciągnięcie ręki.

Czas w Warszawie płynął bardzo szybko i nim się spostrzegliśmy, nadeszła pora powrotu. W Osinach na wycieczkowiczów czekali rodzice, z którymi na gorąco wszyscy dzielili się wrażeniami z tej wspaniałej naukowej wyprawy.

Dyrektor szkoły Zofia Siwiec serdecznie dziękuje Stowarzyszeniu LGD „Razem na Rzecz Rozwoju” za umożliwienie naszym uczniom poznawania świata nauki z prawdziwą pasją!

Tekst: Jacek Królak
Zdjęcia: Aneta Stasiak

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl