Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Karnawałowe bale

14.02.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Wielkimi krokami zbliża się koniec karnawału. W szkołach i przedszkolach ostatnie dyskoteki i bale.

 

 

 

Publiczne Przedszkole w Mircu
Z pewnością nawet karnawał w Rio nie zdoła przyćmić swoim blaskiem wielkiego balu, który odbył się w miniony poniedziałek w mirzeckim przedszkolu.

Nie od dziś wiadomo, że karnawał niegdyś zwany „Zapustami” to czas wesołych zabaw, hucznych balów trwających od Trzech Króli aż do Środy Popielcowej, zapowiadającej początek postu i jednocześnie początek oczekiwania na Wielkanoc. A skoro sama tradycja nakazuje w tym czasie bawić się i tańczyć przy dźwiękach skocznej muzyki, może lepiej poddać się karnawałowemu szaleństwu, by później niczego w życiu nie żałować.

Wielki bal przebierańców w mirzeckim przedszkolu odbył się w atmosferze dobrej zabawy. Gdy tylko wybiła godzina 10 00 otworzono drzwi sali balowej. Jakoś nie trzeba było zbyt długo czekać, bowiem już po chwili przybywali goście z różnych bajek i baśni, by radować się z karnawału. Wszyscy wyglądali imponująco w specjalnie przygotowanych na tę okoliczność strojach, bo i sam Maciej Zień nie zaprojektowałby ich lepiej. Gdy zabrzmiała muzyka, wszyscy ruszyli do tańca. Księżniczki i wróżki, wirując, prawie nie dotykały parkietu. Towarzyszyli im wojownicy, kowboje, spidermani, wojownicy, piraci, jak na prawdziwych tancerzy przystało. Nad bezpieczeństwem uczestników balu czuwał sam szeryf z Dzikiego Zachodu w towarzystwie kilku policjantów. Wszyscy słuchali wskazówek wodzireja, który przewodniczył tanecznym korowodom i pląsom, bowiem cóż znaczy bal bez jego obecności? Nie obyło się również bez zabawnych konkursów, smacznego poczęstunku i pamiątkowej fotografii.

Wspólne tańce przysporzyły maluchom nie lada atrakcji, wszak bal przebierańców nie zdarza się często, a w dobrym towarzystwie każda zabawa się udaje. Mamy nadzieję, że karnawałowe szaleństwo na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, bo na kolejne przyjdzie jeszcze długo poczekać.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, czyli sponsorom karnawałowych kreacji, bowiem bez ich udziału bal nie byłby taki udany.

Tekst i foto: Regina Stachowicz

Szkoła Podstawowa w Trębowcu
7 lutego 2015 roku w Szkole Podstawowej w Trębowcu spotkali się mieszkańcy Trębowca i okolic oraz zaproszeni goście: Stanisław Seweryn - sołtys i zarazem radny Trębowca, Jan Raczyński - przewodniczący Komisji Oświaty i Zdrowia, Ewa Barszcz i Halina Pomorska - pracownicy ZOEASiP w Mircu, brat Albert z zakonu Cystersów w Wąchocku.

Dyrektor Krystyna Tomkowska powitała wszystkich zebranych i zaprosiła do wspólnej zabawy. Sołtys zaprezentował autorski wiersz pt. „Choinka”.

Uroczystość rozpoczęły przepięknym polonezem maluchy, czyli kl. 0 - II.  Po chwili na scenę wkroczyły smerfne smerfy, Gargamel, Hogata i Klakier czyli uczniowie kl. 0- III. Następnie przyszedł czas na klasykę, czyli „Zemstę” w wykonaniu klasy IV i V. Iście szlacheckie stroje i dostojeństwo prezentowanych postaci dodawały uroku przedstawieniu.

W świat tradycji wprowadził wszystkich Stanisław Seweryn piosenką o … sołtysie, a uczniowie klasy VI pokazali, że znają rodzimą gwarę i wystąpili w żartobliwym przedstawieniu pt. „Dziadek, babka i złota rybka”. Życzenia na cały rok złożył zebranym radny Trębowca.

Podziękowaniem dla rodziców za ich trud wychowawczy i przepiękne stroje stał się taniec disco w wykonaniu dziewcząt z kl. 0- I i IV- VI.

Nad przygotowaniem uroczystości czuwali nauczyciele: Urszula Gaik, Dorota Tomkowska, Irena Stachowicz, Anna Potrzeszcz. O oprawę plastyczną zadbały Monika Łęcka i Anna Potrzeszcz. Cieszy fakt, że przy dekorowaniu holu połączyli swe siły rodzice, dzieci i nauczyciele. Dyrektor Krystyna Tomkowska wyraziła wdzięczność dla nauczycieli i pracowników szkoły za ich ogromny trud. Podziękowała Marcinowi Gizanowi i  Rafałowi Mundzikowi za pomoc przy sprzęcie nagłaśniającym oraz wszystkim rodzicom za współpracę.

Po występach przyszedł czas na zabawy rodziców i dzieci. Zostały one, po mistrzowsku, poprowadzone przez Katarzynę Gizan i Katarzynę Niewczas. Rodzice, nauczyciele i goście udali się na poczęstunek przygotowany przez nauczycieli i rodziców.

W czasie zabawy karnawałowej miało miejsce rozstrzygnięcie konkursów literackiego i plastycznego dla rodziców, które przebiegały pod hasłem: „Wszędzie dobrze, w domu najlepiej”. Nagrody i pamiątkowe dyplomy otrzymały następujące osoby:

W konkursie literackim:
I miejsce -  Agnieszka Biernacka, Anna  Rosińska, Sylwia Jaśkiewicz.

W konkursie plastycznym:
I miejsce  -   Anna Potrzeszcz, Urszula Lejzak, Justyna Książek, Magdalena Bernatek
II miejsce -p. Sylwia Jaśkiewicz, Anna Mundzik, Agnieszka Lech i Agnieszka Zając.

Tekst: Krystyna Tomkowska
Foto: Monika Łęcka, Anna Potrzeszcz

Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym
4 lutego 2015 roku w Szkole Podstawowej w Tychowie Nowym odbył się bal karnawałowy. Było to wydarzenie, na które uczniowie czekali z niecierpliwością tym większą, iż zabawa karnawałowa była zwiastunem ferii zimowych.  W tym dniu szkolny korytarz zamienił się w zaczarowaną krainę dzięki starannie przygotowanym strojom. Kostiumy były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także rodzicami i nauczycielami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy, w których uczniowie chętnie brali udział. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami. Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej był wybór króla i królowej balu, którymi zostali Magdalena Młudzińska (klasa II)  i Kacper Fereniec (klasa III). Wyboru króla i królowej balu dokonało jury składające się z grona rodziców. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy, dlatego w trakcie zabawy karnawałowej uczniowie mogli się posilić poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.  Wszyscy świetnie się bawili, a miła atmosfera imprezy sprawiła, że czas zabawy upłynął bardzo szybko.

Tekst: Jolanta Węgrzyn
Foto: Jolanta Węgrzyn, Izabela Matysek

Szkoła Podstawowa w Tychowie Starym
Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, 14 lutego 2015 roku, w Szkole Podstawowej w Tychowie Starym odbyła się zabawa karnawałowa. Przybyły na nią dzieci z klas młodszych przebrane w różnobarwne bajkowe stroje, uczniowie klas starszych, rodzice i wychowawcy. Wszyscy świetnie się bawili, tańcząc w rytm przebojów karnawałowych. Do tańca przygrywał dzieciom zespół „Fokus”, który stworzył niepowtarzalną atmosferę. Nie zabrakło również radosnego współzawodnictwa podczas tańca z miotłą, na gazetach i z balonami. Do zabawy chętnie włączyli się również rodzice. Zwycięzcy wszystkich  konkurencji otrzymali nagrody niespodzianki. Na stołówce szkolnej czekał na dzieci słodki poczęstunek. Czas szybko minął na wspólnej zabawie. Rozbawieni uczniowie wraz z rodzicami oraz rodzeństwem wrócili do swych domów, aby rozpocząć dwutygodniowy odpoczynek. Pani dyrektor Beata Witkowska dziękuje wszystkim za pomoc  w organizacji imprezy, a szczególnie zespołowi „Fokus” i Rodzicom.
Tekst: Dorota Niewczas
Foto: Ewelina Zwolińska 

Szkoła Podstawowa w Osinach
W Szkole Podstawowej w Osinach bal karnawałowy odbył się tuż przed feriami zimowymi. Dzieci, zwłaszcza te młodsze, z niecierpliwością czekały na ten dzień, ponieważ prawie każde  z nich chciało pokazać się na balu w przebraniu. Na początku dyrektor Zofia Siwiec powitała zebranych i życzyła udanej zabawy. Dzieci razem ze swoimi wychowawczyniami: Aliną Dudek, Ewą Nowak i Małgorzatą Cichocką ruszyły do tańca. Nad oprawą muzyczną czuwała Aneta Gwóźdź. Przy dźwiękach muzyki dzieci bawiły się w różnych układach tanecznych, które przeplatane były konkursami. Później do wspólnej zabawy przyłączyli się rodzice. Kiedy młodsze dzieci opuściły szkołę, czas zabawy rozpoczął się dla starszych uczniów. Ci również z radością czekali na ten dzień, choć nie ze względu na przebranie. Aczkolwiek mieli stroje … bardziej dyskotekowe. Wszyscy dobrze bawili się, jednak wszystko co dobre, szybko się kończy. I na nich przyszedł czas powrotu do domu. Podczas balu nie obeszło się bez słodkiego poczęstunku, o którego przygotowanie dla wszystkich dzieci zatroszczyła się przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Bębas. A były to – jak przystało na tłusty czwartek – pączki. W czasie ferii będzie co wspominać.

Tekst: Jacek Królak
Foto: Aneta Stasiak

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl