Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Przedszkolaki u seniorów

07.02.2015 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Mirzeckie przedszkolaki udały się do znajdującego się na terenie Mirca Rodzinnego Domu Opieki dla Osób Starszych „Helena”.

 

 

 

„Brzemię lat jest lżejsze dla tego,
kto czuje się szanowany i kochany przez młodych.”
Cyceron

Czym jest starość? Mówi się o niej, że jest jesienią życia przez analogię do kolejno następujących po sobie pór roku w życiu przyrody. W pewnym sensie jest to czas spokoju, zasłużonego odpoczynku i życiowej mądrości wypływającej z doświadczenia. Starość przynosi jednak ze sobą również choroby, niepełnosprawność i samotność, z którymi ludzie w podeszłym wieku muszą się zmierzyć. Nigdy nie zapominajmy o szacunku i miłości do seniorów, bowiem dzięki temu czują się potrzebni i mogą być dla nas oparciem oraz pomocą w szukaniu życiowej drogi.

Szacunku do osób starszych i niepełnosprawnych uczą się mirzeckie przedszkolaki. W miniony piątek udały się z wycieczką do miejscowego Rodzinnego Domu Opieki dla Osób Starszych „ Helena”, by spotkać się tam z nieznanymi im babciami i dziadkami. Najmłodsi z grupy „Biedronki” pod czujnym okiem wychowawczyń przygotowali bogaty program, jak na prawdziwych artystów przystało. Nie zabrakło wierszy, piosenek i tańca, a wszystko po to, by wywołać uśmiech na twarzach szacownych widzów. Na koniec występu przedszkolaki obdarowały domowników laurkami i kwiatami. Były brawa, podziękowania a także łzy wzruszenia w oczach starszych i młodszych. Nie obyło się również bez poczęstunku dla artystów. Zadbała o to Agnieszka Dudek pełniąca rolę gospodyni domu. Jeszcze ostatnie pożegnanie i cała wycieczka wyruszyła w drogę powrotną, by zdążyć na przedszkolny obiad.

Spotkanie przebiegało w ciepłej, rodzinnej i serdecznej atmosferze. Mamy nadzieję, że z seniorami będziemy widzieć się jeszcze nieraz. Zdaje się, że obie strony mogą na tym wiele zyskać.

Dziękujemy Agnieszce Dudek oraz miłym pensjonariuszom domu opieki za gościnność i miłe przyjęcie.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Jolanta Mundzik

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl