Niedziela, 17 listopada 2019
imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety

Strona główna

Wigilijne spotkanie

20.12.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Kultura

17 grudnia br. w mirzeckiej restauracji „Wiktoria” miała miejsce wigilia  dla osób samotnych z terenu gminy Mirzec.

 

 

 

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres w roku. To święta rodzinne, spędzane w gronie najbliższych pełne rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości. Jest to czas pojednania się, podzielenia się opłatkiem, składania życzeń przy wigilijnym stole i wspólnego przeżywania radości z narodzin Chrystusa oraz wspólnego kolędowania.

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Wójt Gminy Mirzec 17 grudnia br. zorganizowali spotkanie wigilijne dla samotnych. W okresie świątecznym, najbardziej przykrym uczuciem  jest poczucie osamotnienia. Dotyczy to zwłaszcza osób samotnych, dla których wieczerza wigilijna jest okazją do spotkania z innymi ludźmi będącymi w podobnej sytuacji. Na uroczystość przybyło 26 osób samotnych i podopiecznych GOPS w Mircu, zaproszeni goście oraz przedstawiciele władz samorządowych m.in. wójt Bogusław Nowak, sekretarz gminy Mirzec Marta Ziomek, przewodniczący Rady Gminy w Mircu Mirosław Seweryn, wiceprzewodniczący Rady Gminy w Mircu Jan Zawisza. Zaproszonych gości jako pierwsza powitała kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mircu Alicja Potrzeszcz, składając świąteczne życzenia.

Tradycyjne, coroczne spotkanie wigilijne poprzedziły jasełka. Tym razem przygotowały je dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mircu wraz z opiekunami: Anną Dudek i Piotrem Spadłą. Dekorację wykonała Agnieszka Biernacka. Występy dzieci, z których każde zagrało niczym profesjonalny aktor, wprowadziły wszystkich gości w rodzinną i świąteczną atmosferę. Po jasełkach głos zabrał wójt gminy Mirzec Bogusław Nowak, witając wszystkich przybyłych na spotkanie. Jako pierwszy zainicjował wzajemne składanie życzeń oraz łamanie się opłatkiem. Na świątecznie udekorowanych stołach nie mogło zabraknąć potraw wigilijnych. Świąteczne przysmaki i wspólne kolędowanie były tym, czego w tym przedświątecznym okresie najbardziej potrzeba. Spotkanie przebiegło w rodzinnej i serdecznej atmosferze, przy wspólnym śpiewaniu staropolskich kolęd. Na zakończenie tego wyjątkowego wieczoru wszyscy samotni i podopieczni GOPS-u w Mircu otrzymali upominki na święta.

Tekst: Anna Piątek
Foto: Jacek Rafalski

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 miroslaw.seweryn@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl