Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Najmłodszych spotkanie ze świętym Mikołajem

09.12.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W poniedziałek, 8 grudnia do mirzeckiego przedszkola przybył niezwykły gość - św. Mikołaj, by obdarować wszystkie grzeczne dzieci prezentami i dobrym słowem. Nie zabrakło również śpiewu, tańca i dobrej zabawy. Z kolei dzieci z Trębowca mikołajki spędziły w kinie.

 

 

Publiczne Przedszkole w Mircu
Zniecierpliwione maluchy oczekiwały świętego Mikołaja już od godzin porannych i bacznie nasłuchiwały, czy nie słychać w pobliżu jego kroków. Okazało się, że święty najzwyczajniej w świecie utknął w kominie i gdyby nie zmyślne elfy i przedszkolaki siedziałby tam do tej pory. Przy pomocy mocnej liny wspólnym wysiłkiem udało się więźnia uwolnić z opresji, a gdy zabrzmiał dźwięk jego dzwoneczka, to już było pewne, że jest blisko.

Ku zdziwieniu wszystkich obecnych zastaliśmy gościa w dobrym zdrowiu i doskonałej kondycji, jakiej niejeden mógłby mu pozazdrościć. Faktem jest, że część dalekiej drogi zamiast w saniach przebył pieszo. Podobno regularnie ćwiczy, czego dowodem jest wspaniała sylwetka i wydaje się nawet, że nieco ubyło mu lat.

Miły gość serdecznie wszystkich powitał,  zajął zaszczytne miejsce  i po krótkiej rozmowie z dziećmi wręczył każdemu prezent-niespodziankę razem z  uśmiechem i dobrym słowem, jak na prawdziwego świętego przystało.  Po zaśpiewaniu piosenek, rozpoczęła się wspaniała zabawa przy dźwiękach wesołej muzyki. Jeszcze pamiątkowa fotografia i  niezwykły wędrowiec pożegnał się z dziećmi, by odwiedzić tych, którzy jeszcze go oczekiwali.

Spotkanie przebiegało w miłej, pogodnej atmosferze. Mamy nadzieję, że maluchy długo o nim nie zapomną. Następne niestety dopiero za rok, ale cóż to jest dla cierpliwych?

Dyrekcja i grono pedagogiczne przedszkola składają podziękowania Dorocie Tomaszewskiej, aktorom Agencji Artystycznej z Krakowa oraz rodzicom zaangażowanym w życie placówki za pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia.

Tekst i foto: Regina Stachowicz

Szkoła Podstawowa w Trębowcu
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trębowcu mikołajki świętowali w starachowickim kinie Helios. Dzieci z wielką ciekawością oglądały współczesną wersję filmową bajki pt. „Siedmiu krasnoludków ratuje śpiącą królewnę” Uśmiechnięte twarze świadczyły o wspaniałej zabawie. Ten wyjątkowy dzień dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

Tekst: Urszula Gaik

Szkoła Podstawowa w Mircu
W piątek 5 grudnia uczniów Szkoły Podstawowej w Mircu odwiedził wyjątkowy gość. Ku radości, zwłaszcza najmłodszych uczniów, do szkoły zawitał Święty Mikołaj. Najwięcej czasu nasz szanowny gość poświęcił oczywiście uczniom klas pierwszych. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy zostali obdarowani słodyczami. Każdy obdarowany złożył Mikołajowi obietnicę, że będzie grzecznie i sumiennie pracował przez okrągły rok, aż do kolejnej wizyty specjalnego gościa w progach naszej szkoły.

Tekst: Tomasz Kuźdub
Foto: Dominika Dolega

Szkoła Podstawowa w Gadce
Święty Mikołaj jak co roku przybył do grzecznych dzieci. Ponieważ tych grzecznych jest bardzo dużo i nie zdążył wszystkich odwiedzić 6 grudnia, do Szkoły Podstawowej w Gadce przyjechał 2 dni później, czyli 8 grudnia 2014 roku.

Dzieci (te młodsze) przygotowały dla niego wierszyki i piosenki. Wzruszone mamy patrzyły na popisy swoich pociech. Mikołaj wysłuchał tego "koncertu życzeń ", a następnie rozdał prezenty. Były zabawki, słodycze, owoce i inne niespodzianki. Święty Mikołaj jak zawsze wykazał się pomysłowością i hojnością.

Gorące podziękowania należą się z pewnością i rodzicom za to, że wysłali przygotowane przez dzieci listy do św. Mikołaja, dzięki temu wiedział, czego, które dziecko potrzebuje. Długoletnią tradycją w gadeckiej szkole jest wystawienie z okazji mikołajek przedstawienia dla uczniów, nauczycieli, mam i wszystkich chętnych, którzy chcą je obejrzeć.

Przedstawienie to przygotowuje z uczniami opiekun Samorządu Uczniowskiego.
W tym roku była to "Calineczka". Narodzona z ziarenka maleńka dziewczynka wędrowała po świecie. Na swojej drodze spotykała różne postacie, była dla nich dobra i miła, wszyscy napotkani ją lubili  i chcieli, aby z nimi została. Po wielu perypetiach spotkała wreszcie króla elfów, została jego żoną i jak to w bajkach bywa, została królową wszystkich elfów, a potem żyli długo i szczęśliwie..

Morał z bajki płynie taki, że mimo wszystko warto być dobrym, pomagać innym i szukać swojego miejsca, swoich przyjaciół, a  nawet miłości. Kto wytrwale szuka, ten znajduje.

Przedstawienie przygotowali uczniowie II i III klasy, pod kierunkiem Anny Rafalskiej.

Tekst: Anna Rafalska
Foto: Anna Rafalska, Renata Piętak

 

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl