Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Teatralna edukacja przedszkolaków

05.11.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W miniony wtorek przedszkolaki z Mirca wspólnie z towarzyszącymi im paniami wyruszyły autokarem na kolejne spotkanie z teatrem do SCK w Starachowicach. Przed młodą, niezwykle wymagającą publicznością zaprezentowali się aktorzy Teatru Młodego Widza z Wolimierza w spektaklu pt. „Świat Andersena”.

 

Powstał on na motywach trzech baśni Hansa Christiana Andersena: „ Świniopas’, „ Nowe szaty cesarza” oraz „Brzydkie kaczątko”. W trzech opowieściach realny świat mieszał się ze światem fantazji. Zawarte w nim ludzkie problemy, wynikające z podejmowania niewłaściwych decyzji bądź dokonania błędnej oceny innych, do dziś nie straciły na aktualności. Młodzi widzowie przekonali się o istnieniu alternatywy dla zasad współczesnego świata. Dowiedzieli się, że w życiu zawsze trzeba kierować się rozumem i sercem, bowiem zbytnia chciwość nie popłaca, a ocenianie ludzi po wyglądzie i ich zamożności nie daje pełnego obrazu wartości człowieka.

Najmłodsi zafascynowani i urzeczeni bogactwem scenografii i kostiumów z łatwością potrafili skupić uwagę, z zainteresowaniem śledzić perypetie bohaterów, mimo że baśnie nie były im obce. Chętnie  brali czynny udział w przedstawieniu, spontanicznie reagowali, nie szczędząc braw aktorom w podziękowaniu za wspaniały i niezwykle pouczający spektakl.

Spotkanie z teatrem dostarczyło najmłodszym wielu miłych wrażeń i było okazją do poszerzenia wiadomości z tego zakresu. Nadzieją napawa fakt, że chętnych na kolejne spotkanie z teatrem nie brakuje, co stanowi dowód na to, że warto było.

Dyrekcja i grono pedagogiczne placówki składają podziękowanie rodzicom przedszkolaków za finansowy wkład w organizację powyższego przedsięwzięcia.

Tekst i foto: Regina Stachowicz

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl