Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Osinach

03.11.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Ostatnie dni w Szkole Podstawowej w Osinach obfitowały w wiele wydarzeń.

 

 

 

Wycieczka do Radomia

22 października uczniowie klas I-VI wyjechali na wycieczkę do Radomia. Wielką atrakcją wyjazdu była wizyta na wojskowym lotnisku. Dzieci obejrzały ciekawą wystawę muzealną, a następnie podziwiały samoloty „Iskra”, „Orlik” i „Bryza”. Na pokładzie tego ostatniego mogły poczuć się jak prawdziwi piloci. Duże zainteresowanie wzbudził symulator lotów. Po tych niezwykłych przeżyciach młodzi turyści pojechali do kina „Helios”, gdzie obejrzeli film „Pszczółka Maja”.

„Patriotyczne Zaduszki”

Ta akcja na trwałe wrosła w tradycję naszej szkoły. Na przełomie października i listopada oddajemy hołd wszystkim tym, którzy przelewali krew za wolność ojczyzny. Nie inaczej było i w tym roku. Korzystając z pięknej i słonecznej pogody, wybraliśmy się do pobliskiego lasu, by uporządkować symboliczną żołnierską mogiłę, którą opiekujemy się od wielu lat. Jest to miejsce, gdzie Polacy z Legionu Puławskiego w maju 1915 roku stoczyli zacięty, zwycięski bój z Niemcami. Uczniowie wysłuchali historycznej pogadanki, złożyli kwiaty, zapalili znicze i uczcili pamięć poległych minutą ciszy.

Sukces w konkursie „BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ”

Szkolna drużyna w składzie: Emilia Piętak, Maja Piętak i Natalia Żebrowska tryumfowała w powiatowym etapie konkursu organizowanego przez policję. Dziewczyny pod kierunkiem Anety Stasiak i Iwony Ankurowskiej przygotowały pracę plastyczną na temat „Myśl jak idziesz – Rok 2014 Rokiem Pieszego”. 28 października w Komendzie Powiatowej w Starachowicach rozwiązywały test i odpowiadały na pytania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, bezpieczeństwem osobistym, pierwszą pomocą przedmedyczną oraz bezpieczeństwem w gospodarstwie rolnym. Zdobyły największą ilość punktów i w listopadzie będą reprezentować naszą gminę oraz powiat w finale wojewódzkim konkursu. Powodzenia!

Tekst: Jacek Królak
Zdjęcia: Aneta Stasiak, Iwona Ankurowska, Wioletta Kwapisz

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl