Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Szkolne wieści z Małyszyna

20.10.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Od samego początku roku szkolnego społeczność Szkoły Podstawowej w Małyszynie z zapałem i zaangażowaniem uczestniczy w ważnych dla niej wydarzeniach. Udostępniamy z nich krótką relację.

 

 

Dzień Patronki Szkoły Eugenii Staniewskiej uczczony został jak co roku mszą świętą  oraz wspólnym złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy na  jej grobie. Uroczystość poprzedził apel wspomnień, gdzie czytane były pierwsze wpisy w szkolnej kronice, dokonane przez Patronkę szkoły.

Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w ekologicznej   akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA ", mającej na celu zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikanie tworzenia odpadów i ich selektywną zbiórkę. Wyposażona w przeznaczone do tego celu worki oraz rękawice, szkolna drużyna wysprzątała teren wokół szkoły, dając dobry przykład niejednemu dorosłemu.

Korzystając z pięknej aury, uczniowie klas I i II wybrali się na spacer do lasu.  W ciepłym  jesiennym słoneczku dzieci podziwiały złotą polską jesień. Spacer stał się okazją do grzybobrania, które nauczyło dzieci odróżniać grzyby jadalne od trujących. Z uśmiechniętymi buziami i koszami pełnymi darów jesieni uczniowie wrócili do szkoły.

Rytmiczną muzyką i energicznymi krokami zachęcała dzieci do tańca Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier z Radomia, która zaprezentowała próbkę swoich umiejętności. Do udziału w zajęciach zapraszał król Julian oraz postacie z kreskówek. Dzieci z radością uczestniczyły w skocznej zabawie.

Serdeczne życzenia, upominki, wspólny poczęstunek, na którym królowała pizza- tak obchodzono Dzień Chłopaka w poszczególnych klasach. Zabawa była pyszna, a chłopcy mogli poczuć się naprawdę wyjątkowo w dniu swojego święta.

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami policji z KPP w Starachowicach dotyczącym bezpieczeństwa w drodze do domu i do szkoły. Panowie policjanci przypomnieli dzieciom zasady uczestnictwa w ruchu drogowym, odświeżyli znajomość najważniejszych znaków drogowych oraz telefonów alarmowych. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w pogadance. Najmłodsi otrzymali odblaski będące nieodłącznym rekwizytem pieszych poruszających się po zmroku.

Owoce to źródło witamin i bardzo ważny składnik codziennej diety, wiedzą o tym nawet dzieci. Niestety nie wszyscy mogą cieszyć się zdrową przekąską w swoim kanapniku. Na szczęcie pracownicy Urzędu Gminy w Mircu pamiętali o małych brzuszkach i dostarczyli uczniom porcję witamin w postaci pysznych jabłek. Serdecznie dziękujemy!!!

Tekst: Aneta Kozieł
Foto: Bożena Zielińska, Aneta Cieśla-Pedryc

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl