Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Deszcz medali dla filatelistów z Tychowa Starego

27.09.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Od 9 do 14 września 2014r. uczniowie Koła Filatelistycznego ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Starymi uczestniczyli w Ogólnopolskiej Wystawie Filatelistycznej III stopnia zorganizowanej przez Okręg  Filatelistyczny w Koszalinie pt. ,,Debiuty XVI – Koszalin 2014”.

 

 

Należy zaznaczyć, że wzięło w niej udział wielu wystawców zagranicznych. Szereg eksponatów prezentowało wysoki poziom uzasadniający przyznanie dyplomów w randze medali najwyższych. Wystawa ta wpisuje się w kalendarz obchodów jubileuszu 60-lecia Koszalińskiego Okręgu PZF oraz XVI edycji ,,Debiutów”.  Przyznanie eksponatom wysokich wyróżnień pozwala na uznanie wysokiego poziomu filatelistycznego. Ocenę eksponatów poprzedziło sprawdzenie ich zakwalifikowania do poszczególnych klas wystawowych. W ocenie stosowano metodę punktową zgodnie z regulaminem PZF, Regulaminem Sądu Konkursowego i Regulaminem Wystawy.

Młodzieżowe Koło Filatelistyczne przy SP w Tychowie Starym prowadzi nauczycielka języka polskiego i historii  Ala Bonio, która jest dumna ze swych podopiecznych, ponieważ aż pięć  przygotowanych  w kole eksponatów zdobyło złote  i srebrne medale.

Pierwszy w klasie młodzieżowej - grupa (A) do 15 lat - wykonała Aleksandra Barszcz z klasy II gimnazjum w Mircu i zdobyła medal pozłacany i puchar!!! Jej eksponat nosił tytuł: ,,Na podwórku u mojej babci”.

Następne cztery eksponaty też były wykonane w klasie młodzieżowej – grupa (A).

Eksponat pt. ,,Kwiaty moją pasją!” zdobył  medal duży srebrny. Wykonała go Dominika Myszka z klasy V.

Eksponat pt. ,,Ptaki - odwieczną inspiracją, marzeniem człowieka o lataniu” zdobył medal srebrny. Wykonała go Julia Witkowska z klasy VI.

Eksponat pt. ,,Spacerkiem po ZOO” zdobył medal srebrny. Wykonała go Julia Barszcz z klasy IV.

Eksponat pt. ,,Pradziadek jeździł karetą, rowerem, a ja latam helikopterem” zdobył medal posrebrzany. Wykonała go Gabriela Pomorska z klasy VI.

Po raz pierwszy aż cztery eksponaty filatelistów z Tychowa Starego były prezentowane na Ogólnopolskiej Wystawie  Filatelistycznej i od razu zdobyły bardzo wysokie wyróżnienia! Dziewczęta są  bardzo szczęśliwe, ponieważ otrzymały medale i  puchary. Jest to ogromny sukces Ali Bonio i jej podopiecznych.

Tekst: Sławomir Majchrzak,
Foto: Marzena Barszcz

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl