Czwartek, 2 lipca 2020
imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

Strona główna

Dzień Przedszkolaka

25.09.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Wiele atrakcji czekało na mirzeckie przedszkolaki w miniony piątek, bowiem w tym dniu po raz pierwszy obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nie zabrakło miłych niespodzianek i dobrej zabawy. Wrześniowa pogoda również dopisała i dzięki temu najmłodsi mogli spędzić ten radosny dla nich dzień na świeżym powietrzu.

W opinii społecznej bardzo popularne jest stwierdzenie, że przedszkole jest pewną „przechowalnią”, w której rodzice pracujący zostawiają swoje dzieci pod opieką przedszkolanek. Według innych maluchy cały swój czas pobytu w przedszkolu spędzają na bezustannej zabawie. I jedni, i drudzy zupełnie nie mają pojęcia, na czym polega współczesna edukacja przedszkolna. Nie wiedzą również, że jest to miejsce pracy dobrze wykwalifikowanej, twórczej i kreatywnej kadry pedagogicznej, przed którą stoi wiele trudnych i odpowiedzialnych zadań. Nie ulega również wątpliwości, że pierwszy etap edukacji dziecka jest najważniejszy, bowiem daje podwaliny pod każdy następny etap w jego życiu. Tu dziecko rozwija swoje zdolności, kształtuje motywację, poznaje otoczenie społeczne, podejmuje swoje pierwsze samodzielne decyzje, przygotowuje się do podjęcia nauki w szkole - jednym słowem rozwija się wszechstronnie.  Aby podnieść wagę edukacji przedszkolnej i przyczynić się do jej popularyzacji Sejm ustanowił dwudziesty dzień września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Z tej właśnie okazji skorzystały mirzeckie przedszkolaki i spędziły swoje święto w sposób wyjątkowy pod przysłowiową chmurką w niezwykle miłym towarzystwie.

Tego dnia tuż po śniadaniu dzieci z wszystkich grup wiekowych w towarzystwie nauczycielek i niektórych rodziców spotkały się w sali rekreacyjnej, by usłyszeć z ust dyrektor Renaty Koriat, że oto rozpoczyna się wielkie świętowanie. Trzeba dodać, że maluchy wyglądały imponująco w specjalnie na tę okazję przygotowanych strojach, symbolizujących przynależność do grupy. Po prezentacji wesołych okrzyków całe towarzystwo we wspaniałych nastrojach wzięło udział w wielkiej paradzie, która przeszła ulicami Mirca głosząc wszem i wobec, że  przedszkole jest the best”. Po powrocie rozpoczęła się zabawa na placu przedszkolnym przy dźwiękach wesołej muzyki. Niezwykłym momentem okazało się wspólne uroczyste odśpiewanie hymnu przedszkolaka i puszczenie do nieba około stu balonów. Nie zabrakło słodkich niespodzianek, o które postarała się rada rodziców oraz pracownicy przedszkolnej kuchni. Wyjątkową atrakcją dnia okazała się możliwość skorzystania z umiejętności plastycznych jednej z mam, która z niezwykłą pomysłowością malowała  na twarzach maluchów  serduszka, kwiaty oraz zwierzątka. Pomagała jej w tym wychowawczyni najstarszej grupy przedszkolaków- Iwona Strzelec.  Dorosłym uczestnikom również nie zabrakło odrobiny szaleństwa, by pójść w ślady najmłodszych.

To był dzień pełen wrażeń dla przedszkolaków i z pewnością taki pozostanie w ich pamięci na długo. Dla organizatorów zaś stał się sygnałem do organizowania podobnych imprez w przyszłości.

Dyrekcja i grono pedagogiczne placówki serdeczne dziękują mamom przedszkolaków- Elżbiecie Rokicie, Małgorzacie Zając, Justynie Swat, Annie Nowak, Wiolettcie Cioroch oraz Małgorzacie Łobodzie za zaangażowanie i pomoc w organizacji naszego przedsięwzięcia.

Tekst i foto: Regina Stachowicz

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl