Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Spotkanie z pielęgniarką i policjantem w Szkole Podstawowej w Tychowie Starym

19.09.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym na początku roku szkolnego wysuchali pogadanek na temat bezpieczeństwa i higieny.

 

 

Na samym pocztątku roku szkolnego, 3 września,  Szkoła Podstawowa w Tychowie Starym gościła przedstawiciela Powiatowej  Komendy Policji w Starachowicach - sierż. Sebastiana Śpiewaka oraz prezesa Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Starachowicki -  panią Elżbietę  Pryciak.

Policjant opowiedział o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze i omówił zagrożenia wynikające z ich nieprzestrzegania. Dzieci chętnie słuchały rad i brały czynny udział w rozmowie. Przyswoiły sobie treści związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, nawykiem zapinania pasów, noszenia odblasków, przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych i na zielonym świetle.

W trakcie spotkania pani Elżbieta Pryciak zachęcała uczniów szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Starachowicach w ramach projektu "S.O.S. dla ruchu drogowego". Na zakończenie spotkania najmłodsi uczniowie otrzymali elementy odblaskowe.

 

Dbamy o higienę ciała – pod takim hasłem przebiegło spotkanie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym z pielęgniarką środowiska wychowania i nauczania Ośrodka Zdrowia w Mircu - panią Reginą Seweryn, które miało miejsce 11 września 2014 roku.

Uczniowie w skupieniu wysłuchali niezwykle pouczającej pogadanki na temat zdrowego stylu życia i wskazówek dotyczących codziennego dbania o czystość ciała i ubioru. Dla wszystkich dzieci była to ciekawa lekcja promująca zdrowy styl życia. Jak cenne jest dla nas zdrowie zazwyczaj dowiadujemy się, gdy je utracimy. O wiele prościej byłoby jednak, gdybyśmy dbali o nie codziennie. Na zakończenie tego niezwykłego spotkania uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że warto dbać o własne zdrowie.

Dyrektor Beata Witkowska podziękowała  gościom za przybycie do  szkoły.

Tekst: Ewelina Zwolińska
Foto: Dorota Niewczas

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl