Poniedziałek, 3 sierpnia 2020
imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

Strona główna

Franek łowca bramek ?

28.08.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Sport

W sierpniu młodzi adepci futbolu z Akademii Piłkarskiej „Gol” wznowili treningi. Jeden z nich znalazł uznanie w oczach trenerów Legii Warszawa.

 

 

 

Chłodne sierpniowe popołudnie. Na wilgotnej od deszczu nawierzchni mirzeckiego orlika trenują najmłodsi członkowie Akademii Młodego Piłkarza „Gool”. Pan trener wręczył przed chwilą dzieciakom medale za zaangażowanie w zajęcia. Tuż obok stoją rodzice, którzy 2 razy w tygodniu towarzyszą swym pociechom w sportowej zabawie i pilnie obserwują ich piłkarskie postępy. Widać, że chłopcy lubią swego pierwszego w życiu trenera, który nie tylko potrafi zorganizować im ciekawe zajęcia, ale sam świetnie panuje nad piłką i jest dla maluchów wzorem.

Ćwiczenia nie idą na marne. Jeden z chłopców – Franek Kawalec – znalazł uznanie w oczach trenerów Legii. W czerwcu wraz ze swymi kolegami i trenerem Damianem Szyszką uczestniczył w testach naborowych do Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Jak donosi prezes Świętokrzyskiej Akademii Sportu – Rafał Gajewski, twórca działających na terenie województwa świętokrzyskiego akademii piłkarskich: „Franciszek Kawalec, młody zawodnik Akademii Młodego Piłkarza GOOL z Mirca przeszedł bardzo pozytywnie testy naborowe do Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Franciszek zaprezentował się wśród kilkuset młodych adeptów piłki nożnej marzących o grze w Legii Warszawa bardzo dobrze. Wyróżniał się walecznością, ambicją oraz umiejętnościami. Te bardzo ważne postawy piłkarskie przekonały sztab szkoleniowy Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa do zaproszenia Franciszka do treningów w czerwcu oraz wrześniu na obiektach Legii Warszawa przy ulicy Łazienkowskiej 3.  Wszyscy pozostali chłopcy uczestniczący w testach naborowych spisali się niemal równie dobrze, a noty, które otrzymali od trenerów bacznie obserwujących ich umiejętności, są bardzo wysokie, co pozwala sądzić, że Franciszek nie jest jedynym zawodnikiem Akademii Młodego Piłkarza z Mirca, który będzie miał szanse spełnić swoje piłkarskie marzenia i trenować w najlepszym klubie w Polsce. Życzymy Franciszkowi powodzenia i spełnienia jego piłkarskich marzeń.”

Trener Damian Szyszka planuje zorganizować we wrześniu turniej dla obydwu prowadzonych przez siebie grup młodzieżowych.

Teskt i foto: Jacek Rafalski, AP "Gol"

 

 

 

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl