Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Młodzi siatkarze z Mirca brązowymi medalistami Mistrzostw Polski

25.07.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Sport

Lata systematycznej pracy Przemysława Strabanika z młodymi siatkarzami zaowocowały medalem Mistrzostw Polski w Minipiłce Siatkowej.

 

 

 

Pracowity początek wakacji mieli podopieczni Przemysława Strabanika,  zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ibis” działającego przy Gimnazjum Publicznym w Mircu. Choć za oknami piękna pogoda i wakacyjne przyjemności, oni ciężko pracowali, aby jak najlepiej przygotować się do jednego z ich najważnijszych sportowych występów w życiu. I opłaciło się. Mają upragniony medal.

Jak co roku, w Drzonkowie obok Zielonej Góry, rozgrywane są Mistrzostwa Polski – Finał Kinder Plus Sport w Minipiłce Siatkowej. Udział w imprezie biorą po 3 najlepsze drużyny z każdego województwa. Chłopcy  z Mirca: Kajetan Kubicki, Maciej Kosno, Mateusz Wojtal jako mistrzowie województwa świętokrzyskiego reprezentowali województwo w kategorii dwójek (uczniowie klas IV i młodsi). W gronie 48 zespołów zajęli trzecie miejsce i wywalczyli brązowy medal.

Łącznie w Drzonkowie wystartowało aż 244 zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców, które rozegray łącznie 1608 spotkań. Rywalizowano przez 4 dni w 3 halach sportowych. W największej z nich równolegle rozgrywano aż 12 meczów. Łącznie w całej Polsce w siatkarskiej imprezie najmłodszych wzięło udział 34 tys. zawodników, co jeszcze dobitniej świadczy o sukcesie naszych chłopców oraz ich trenera.

Jest to największe siatkarskie osiągnięcie w historii występów zawodników z woj. świętokrzyskiego. Lepsi od drużyny z Mirca okazali się reprezentanci Lechii Tomaszów ( I miejsce)  i PSP 11. z Kędzierzyna-Koźla (II miejsce).

Jak co roku tę największą imprezę w Polsce odwiedziły gwiazdy polskiej siatkówki. Podczas ostatnich finałów Piotr Gruszka i Sebastian Świderski wręczali medale, puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe najmłodszym siatkarzom. Najlepsi z nich pojadą na mecz otwarcia sierpniowych Mistrzostw Świata do Warszawy. Odbędzie się on na Stadionie Narodowym.

Tekst: J.R.
Foto: Kindersport

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl