Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Wiedza i umiejętności kluczem do kariery

26.06.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Od września do czerwca Zespół Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół i Przedszkoli w Mircu realizował w Szkole Podstawowej w Osinach projekt „Wiedza i umiejętności kluczem do kariery”. Przedsięwzięcie finansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 9.1.2 POKL.

 

16 czerwca miało miejsce podsumowanie projektowych działań. Do szkoły przybyli zaproszeni goście: wójt Marek Kukiełka, przewodniczący rady gminy Mirosław Seweryn, radni Jan Raczyński i Roman Stompór, kierownik ZOEASiP Agata Mundzik wraz z pracownikami, sołtys Jan Zawisza, Iwona Gralec, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie. Wszystkich serdecznie powitała dyrektor Zofia Siwiec. Cele i przebieg projektu przybliżyły - jego kierownik Halina Celuch i koordynator Aneta Stasiak. Wsparcie w formie warsztatów dydaktyczno-wyrównawczych z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, zajęć logopedycznych oraz doradztwa zawodowego otrzymało 37 uczniów z klas IV-VI. Dzięki pozyskanym funduszom mieli oni możliwość korzystania z wielu nowoczesnych pomocy dydaktycznych, w tym tablicy multimedialnej. Warsztaty były prowadzone w małych grupach dostosowanych do indywidualnych potrzeb uczniów w formie odbiegającej od szkolnej rutyny. Często stosowano naukę poprzez zabawę. Udział w projekcie pomógł dzieciom podnieść poziom wiedzy i umiejętności, o czym świadczą wyniki testów diagnostycznych.

Uczennica klasy VI Natalia Łyżwa zaprosiła dorosłych do aktywnego udziału w miniprezentacji zajęć, w których uczestniczyła wraz z koleżankami i kolegami. Goście recytowali wykorzystywane podczas warsztatów logopedycznych wierszyki z językowymi łamańcami, tworzyli „Miasteczko Marzeń” (doradztwo zawodowe), grali w scrabble i „Wojnę na sumy” (warsztaty z języka polskiego i matematyki). Później mieli możliwość obejrzeć przedstawienie w języku angielskim pt. „Złotowłosa i trzy misie” przygotowane przez uczniów z grupy I B.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali teczki z materiałami dydaktycznymi, z których korzystali podczas zajęć. Wraz ze słodkimi upominkami zabrali je do domów. Goście udali się do sali informatycznej na pokaz programów komputerowych. Obejrzeli również prezentację multimedialną przygotowaną przez Anetę Stasiak.

Tekst: Jacek Królak
Zdjęcia: Ewelina Śpiewak i Aneta Stasiak

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl