Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Kochanym Mamom

28.05.2011 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

26 maja we wszystkich szkołach i przedszkolach gminy Mirzec obchodzono jedno z najpiękniejszych świąt. Do placówek oświatowych tłumnie przybyli rodzice, by podziwiać występy swych pociech.

 

 

W Gadce wszyscy uczniowie i nauczyciele włączyli się w przygotowanie uroczystości poświęconej mamom i tatom. Począwszy od zerówki, wszystkie klasy prezentowały wiersze, tańce i piosenki przygotowane dla rodziców.

W  Osinach 26 maja uczniowie klasy V wraz z wychowawcą  Sławomirem Oleksakiem zorganizowali  uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki. Dzieci zaprezentowały swoje talenty artystyczne i kulinarne. Każda z mam  wysłuchała wiersza, otrzymała różę i wyhaftowaną przez swą pociechę serwetkę  z życzeniami. Uczniowie postanowili zaskoczyć swoje mamy kulinarnymi talentami i własnoręcznie przygotowali dla nich następujące menu: danie kuchni włoskiej, sałatkę wiosenną, ciasto oraz kawę i herbatę. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze.

W dniu 25.05. 2011r. odbył się Dzień Mamy w klasie IV. Były wiersze, piosenki oraz „Sto lat” dla mam. Uczniowie pod okiem swojej wychowawczyni Doroty Fituch złożyli życzenia i wręczyli swoim mamom kwiaty. Mamy przy kawie i ciastku obejrzały również tańce towarzyskie.

W Szkole Podstawowej w Osinach uroczystość Dnia Matki w klasach 0-III miała miejsce w dniu ich święta. Wszystkie dzieci powitały mamy piosenką. Następnie klasa „0” przedstawiła inscenizację „Dla Mamy”. Uczniowie klasy I zaprezentowali się w rolach mam i dzieci, które się pogubiły, a potem szczęśliwie odnalazły na Dzień Matki. Dzieci z kl. II i III pięknie deklamowały mamom wiersze przeplatane piosenkami. Na zakończenie mamy przyjęły od swych pociech laurki i upominki. Uroczystości przygotowały wychowawczynie klas 0-III: Barbara Jabłońska, Ewa Nowak, Alina Dudek i Małgorzata Cichocka.
Tekst i foto: SP Gadka i SP Osiny

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl