Czwartek, 9 lipca 2020
imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

Strona główna

Zagrać na stadionie Legii

12.06.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Sport

Młodzi zawodnicy Akademii Młodego Piłkarz GOOL wraz ze swym trenerem Damianem Szyszką uczestniczyli w testach naborowych do Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

 

 

 

Nabór przebiegał w podobny sposób, jak poprzednie. Na podzielonym boisku - najpierw na osiem, później na cztery mniejsze place - wbiegały kolejne grupy młodych kandydatów na piłkarzy z roczników   2008-2001. Po kilku ćwiczeniach na rozruch - mogła być to zabawa w berka, pajacyki, ale i zwyczajne rozbieganie - dzieciaki dzielone były na zespoły i rozgrywały gierkę, w trakcie której uważnie obserwowali ich szkoleniowcy z  Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Tradycyjnie oceniali zawodników ze względu na cztery kryteria: taktykę, technikę, cechy mentalne oraz szybkość.

- Dominują oczywiście dzieciaki z Mazowieckiego, ale pojawiają się kandydaci z całej Polski - mówi sekretarz akademii Marcin Harasimowicz. - Dla niektórych jest to duża sprawa i wspaniała wycieczka - zobaczyć po raz pierwszy stadion Legii, zagrać na tej płycie, pokazać się trenerom. Niektórzy nawet nie zakładają, że mogliby się do nas od razu dostać, bo często jest to nierealne z powodów logistycznych. Czy jednak chętni z odległych zakątków kraju nie mają po co przyjeżdżać na nabór? Wręcz przeciwnie! - Przybycie na nabór nigdy nie jest dniem straconym, bo nawiązany dzięki temu kontakt może zaprocentować.  Jeżeli mamy do czynienia z naprawdę wyróżniającym się zawodnikiem, to zdarza się nawet, że w miarę możliwości - raz na tydzień, raz na miesiąc - przyjeżdża on do nas na trening, a także zapraszamy go na turnieje oraz ważniejsze mecze.

Tekst i foto: Rafał Gajewski

 

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl