Piątek, 10 lipca 2020
imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

Strona główna

Sukces jest w każdym z nas

12.06.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W minioną sobotę, 7 czerwca, nastąpiło uroczyste podsumowanie realizowanego przez gimnazjum projektu „Sukces  jest w każdym z nas” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

 

Ten wyjątkowy dzień swoją obecnością uświetniły władze naszej gminy: wójt Marek Kukiełka, przewodniczący rady Mirosław Seweryn, wiceprzewodniczący Jan Raczyński oraz radny z Osin Roman Stompór.  W uroczystości wzięli udział przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą przy realizacji projektu, uczestnicy, prowadzący zajęcia i rodzice, na których można zawsze liczyć.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Teresa Gach, która powitała gości i podkreśliła, że realizowany przez szkołę projekt przyczynia się do podnoszenia jakości pracy szkoły. Podziękowała autorkom projektu: Iwonie Gralec i Jolancie Zalewskiej.

Następnie głos zabrała Iwona Gralec, która pełniła funkcję kierownika projektu. Opowiedziała ona o historii i założeniach projektu i podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do jego realizacji. Przede wszystkim młodzieży, rodzicom, pani dyrektor, zarządowi projektu, prowadzącym zajęcia i obsłudze technicznej i administracyjno-kadrowej.

Dalszą część uroczystości poprowadziły: Weronika Kowal i Sylwia Kadzik. Prowadzący warsztaty przygotowali z uczestnikami projektu niezwykle interesujące, pomysłowe i wymagające opanowania tremy: pokazy, konkursy i scenki.

Warsztaty z języka polskiego i terapii pedagogicznej w humorystycznej scence prezentującej „Warsztatowe Gatunki Edukowane” podsumowali:  Monika Kozak, Karolina Strzelec, Michał Garliński, Małgorzata Pastuszka, Wiktoria Kiepas, Patrycja Mirota, Sylwia Stachowicz.

Uczestnicy warsztatów z matematyki pokazali, że bez królowej nauk nie da się w życiu „niczego zrobić” Jej zastosowanie prezentowali: Iza Gralec, Agnieszka Niewczas, Milena Niewczas i Ola Stępień.

Karolina Więcław i Adrianna Kozieł poprowadziły wśród uczestników Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii, którego zwycięzcą została Iza Gralec.

Posumowanie warsztatów z doradztwa zawodowego stanowiła symulacja rozmowy kwalifikacyjnej w Kancelarii  Adwokackiej SZOT &SZOT, w której uczestniczyli: Paweł Szot, Jakub Szot, Katarzyna Krakowiak, Aleksandra Barszcz, Diana Romanowska i Mateusz Bonio.

Warsztaty z arteterapii podsumowali Sylwia Stachowicz i Adrian Niewczas, po czym uczniowie wręczyli gościom wykonane przez siebie kompozycje.

W ramach socjoterapii uczestnicy przygotowali scenkę dotyczącą sukcesu, połączoną z historią regionu, którą zaprezentowali: Radosław Szyszka, Łukasz Kopciał i Dawid Kobyłecki. W drugiej części dziewczęta: Paulina Nachyła,  Malwina Arczewska i Aleksandra Brodnicka wykonały piosenkę projektową, w której śpiewanie włączyli się uczestnicy, rodzice i goście. Układ choreograficzny wykonały: Maja i Anna  Kaniowskie, Ewa Głowacka i Maria Góral

Po prezentacjach głos zabrali: Mikołaj Paszkowski, pani Edyta Stachowicz i pan Mateusz Dąbrowski, którzy  powiedzieli o projekcie z punktu widzenia uczestników, rodziców i prowadzących. Wszystkie wypowiedzi podkreśliły, że projekt, który niestety się kończy, to bardzo udane przedsięwzięcie, dostarczające nie tylko wiedzy i umiejętności, ale również wielu niezapomnianych wrażeń i doświadczeń.

Wreszcie przyszedł czas na zaproszonych gości. Pan wójt i pan przewodniczący Rady Gminy docenili aktywność szkoły w pozyskiwaniu środków unijnych na pozaszkolne i pozalekcyjne warsztaty. Życząc kolejnych udanych projektów, wręczyli kwiaty wszystkim zaangażowanym w jego powstanie i realizację.

Uroczystość podsumowała prezentacja multimedialna dotycząca projektu, którą przygotowała pani Anna Duś.

Na zakończenie pani dyrektor zaprosiła wszystkich gości, uczestników i prowadzących warsztaty  na obiad, który stanowi bardzo ważne zadanie uspołeczniające.

Dyrektor gimnazjum i zarząd projektu składają serdeczne podziękowanie przybyłym na uroczystość gościom i rodzicom za obecność i wspaniałą, niezapomnianą zabawę.

Tekst: Iwona Gralec
Foto: Aleksandra Barszcz

 

 Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl