Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Jak ryby w wodzie

06.06.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Sport

Dzięki staraniom wójta Marka Kukiełki i Rady Gminy w Mircu uczniowie klas trzecich ze szkół  podstawowych w Małyszynie, Tychowie Nowym i Tychowie Starym uczestniczyli w programie „Umiem pływać”, który zainicjowany był przez Ministerstwo Sportu ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

 

Program, rozpoczęto 17 marca 2014 roku. Opiekunem grupy była Izabela Matysek – pracownik Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym oraz opiekun–koordynator programu, Sławomir  Majchrzak – nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej  w Tychowie Starym.

W pierwszych zajęciach na Pływalni Miejskiej w Starachowicach uczestniczyło trzydzieścioro uczniów klas trzecich wraz z opiekunami. Uczyli się pod nadzorem instruktorów: Radosława Gębury i Ariela Spadły. W ciągu 20 lekcji nabywali z wielkim zaangażowaniem podstawowe umiejętności pływania. Dyrekcje szkół i wychowawcy z uwagą śledzili postępy wychowanków, którzy na pierwszych zajęciach oswajali się z wodą, a teraz potrafią utrzymać się na wodzie, przepłynąć kilkudziesięciometrowy dystans na wodzie głębokiej i wskoczyć bezpiecznie do basenu.

Na zakończenie programu uczniowie w obecności wójta Marka Kukiełki  zdawali egzamin potwierdzający ich umiejętności. Wszyscy udowodnili, że wykorzystali lekcje na poziomie swoich możliwości i otrzymali certyfikaty.

Koordynator całości przedsięwzięcia uważa program za bardzo pożyteczny i liczy na równie przychylne stanowisko władz gminy Mirzec w kolejnej edycji projektu. Kieruje również podziękowania do Rodziców dzieci biorących udział w programie za zaufanie, jakim obdarzyli swe pociechy i opiekujący się nimi zespół wychowawców oraz instruktorów.

Tekst i foto: Sławomir Majchrzak – koordynator projektu

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl