Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Wszystko dla mam

30.05.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W szkołach i przedszkolach gminy Mirzec świętowano Dzień Matki i Dzień Ojca.

 

 


Szkoła Podstawowa w Gadce

Uczniowie klasy „0” oraz klas I-VI Szkoły Podstawowej w Gadce brali udział w uroczystości z okazji „Dnia Matki i Ojca”. Wszyscy chcieli okazać swoją wdzięczność za rodzicielską miłość, troskę i wychowanie. Uczucia te wyrazili w różny sposób: recytując wiersze, śpiewając piosenki a także tańcząc współczesne tańce. Każde dziecko chciało zaprezentować się na scenie jak najlepiej przed swoimi drogimi rodzicami. Nie zabrakło uśmiechów, ale i łez radości oraz rodzicielskiej dumy.

Cieszymy się, że rodzice zaszczycili swoją obecnością nasze szkolne mury, zwłaszcza, że wielu z nich przybyło z młodszymi pociechami, które bez wątpienia są przyszłością naszej szkoły i miejscowości.

Uroczystość zakończyły serdeczne życzenia pani dyrektor Lidii Drożdżał skierowane do rodziców oraz słodki poczęstunek w postaci różnorodnych pysznych ciast domowych. Przebiegał on w miłej, rodzinnej atmosferze.

Drodzy Rodzice życzymy Wam 100 lat!
Dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy obsługi Szkoły Podstawowej w Gadce.
Tekst: Beata Paszkowska
Foto: Anna Rafalska

Szkoła Podstawowa w Tychowie Starym
23 maja 2014r. w Szkole Podstawowej w Tychowie Starym świętowały  Kochane Mamy. Dzieci klas 0-III przygotowały program artystyczny. Wspaniałe wiersze oraz piosenki bardzo uszczęśliwiły zaproszone mamusie. Po programie mali artyści I Edycji  Szkolnego „Mam Talent” uświetnili czas swoim występem najdroższym mamom. Dyrektor Izabela Stachowicz złożyła zaproszonym mamom piękne życzenia, a wychowawczyniom: Anecie Kruk,  Aldonie Obarze,  Ewie Szot oraz  Dorocie Niewczas podziękowała za przygotowanie uroczystości. Podziękowała również stażystkom Anecie Grzelce oraz Katarzynie Kurek za pomoc w organizacji tego święta.

Malii artyści wręczyli Kochanym Mamom własnoręcznie wykonane prezenty, składając im przy tym piękne życzenia. Przedstawicielka mam Sylwia Hamrol podziękowała za przygotowanie uroczystości. Pani dyrektor oraz wychowawczynie otrzymały kwiaty. Przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez Mamy miło płynął czas.

Oby radość i szczęście wypisane na ich twarzach tego dnia towarzyszyły im zawsze. Sto lat Kochane Mamusie! Dziękujemy Wam za przybycie.
Autor tekstu: Aneta Kruk
Foto: Katarzyna Kurek

Szkoła Podstawowa w Mircu
26 maja jest dniem szczególnym i bardzo ważnym w całym roku. Każde dziecko, na swój sposób pragnie podziękować Rodzicom za trudy wychowania. W związku z otrzymaniem od MEN przez mirzecką szkołę prestiżowego tytułu „Szkoła w Ruchu”, Dzień Matki i Ojca przebiegał zgodnie z przewodnim hasłem. W poniedziałek w godzinach popołudniowych na mirzeckim orliku odbył się Piknik Rodzinny połączony z rozgrywkami sportowymi. Pomimo że był to dzień powszedni, ponad 200 osób w sportowych strojach przybyło na tą uroczystość.

Dyrektor Alicja Raczyńska rozpoczęła imprezę ciepłym powitaniem przybyłych uczestników i życzyła im dobrej zabawy. Dzieci z klas I-III piosenką i życzeniami rozpoczęły to niecodzienne spotkanie. Następnym punktem programu były rozgrywki sportowe, które przeprowadziła Anna Dudek i Piotr Spadło. Tatusiowie ze swoimi synami grali w piłkę nożną, a mamusie z córkami w siatkówkę. W tych rozgrywkach nie było żadnych przegranych. Imprezę zakończyło wspólne grillowanie, które z własnej inicjatywy przygotowali rodzice. Za organizację i przebieg pikniku odpowiedzialne były: Marta Rokita, Renata Bogunka, Iwona Grzesik-Kleczaj oraz Jadwiga Pastuszka.

Nowatorskie świętowanie Dnia Matki i Ojca na stałe zostanie wpisane w kalendarz imprez i stanie się tradycją integracji uczniów, rodziców i nauczycieli mirzeckiej podstawówki.

Tekst: Jadwiga Pastuszka
Foto: Anna Dudek


Publiczne Przedszkole w Mircu
Wiele miłych niespodzianek sprawiły swoim mamom mirzeckie przedszkolaki z okazji Dnia Matki. Działo się to w 26 i 27 maja w miejscowym przedszkolu. Wierszem, piosenką i tańcem maluchy wyraziły, jak bardzo kochają swoje mamy.

Jest całodobową opiekunką, najdelikatniejszą pielęgniarką, sprytnym dyplomatą, cierpliwym negocjatorem, psychologiem, kucharką, a nawet lekarzem z najlepszą intuicją. Jak to robi, że pomimo tylu zajęć zawsze znajduje czas dla dzieci, twierdząc, że każda chwila z nimi spędzona jest cenniejsza niż złoto? Warto się nad tym zastanowić chociażby z okazji majowego święta i okazać wdzięczność swojej mamie za troskę, oddanie i wielkie serce.

Mirzeckie przedszkolaki pamiętały o swoich mamach i zaprosiły je do przedszkola na wielką uroczystość z okazji ich święta. To wyjątkowe spotkanie swoim przybyciem uświetnili szacowni goście: wójt Marek Kukiełka, przewodniczący rady gminy Mirosław Seweryn oraz wiceprzewodniczący rady Jan Raczyński.  Serdeczne życzenia wszystkim mamom złożyła dyrektor przedszkola Renata Koriat, zaś w imieniu gości ciepłe słowa w kierunku mam popłynęły z ust wójta Marka Kukiełki. Swoje artystyczne zdolności zaprezentowały dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Wzruszone mamy ze łzami w oczach podziwiały umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne swoich pociech i nie szczędziły im braw, bowiem istotnie najmłodsi w pełni na nie zasłużyli. Były również życzenia, upominki i słodkie całusy. Wyjątkową atrakcją dla widzów okazały się występy taneczne przedszkolaków.  Najmłodsi z grupy „Biedronek” zatańczyli dla swoich mam polkę, zaś 5-latki z grupy „Krasnoludków” - krakowiaka. Następnie mamy zaproszono na skromny poczęstunek w towarzystwie swoich pociech, bowiem należy im się chwila przyjemności w tym uroczystym dniu. Nie zapomniano również o aktorach, na których czekały słodkie niespodzianki. Postarały się o to wdzięczne mamy.

Udany występ przedszkolaków z pewnością na długo pozostanie w pamięci mam.

Wszystkim mamom z okazji Dnia Matki składamy serdeczne życzenia: zdrowia, pogody ducha, nadludzkiej cierpliwości oraz zadowolenia z sukcesów swoich dzieci. Serdecznie dziękujemy również mamom, dzięki którym uroczystość miała wyjątkowo słodki charakter.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto:  Renata Surdy, Wioletta Cioroch

Szkoła Podstawowa w Osinach
26 maja 2014r. w Szkole Podstawowej w Osinach zgromadzili się licznie rodzice uczniów klas 0-III z okazji zorganizowanego wspólnego święta Dnia Matki i Dnia Ojca.

Zespół „Wesołe Nutki” pod kierunkiem dyr. Zofii Siwiec rozpoczął uroczystość wiosenną piosenką. W tej najpiękniejszym okresie roku – porze zieleni zapachu kwiatów i ptasiego śpiewu, obchodzą swoje święto nasze kochane mamy, a nieco później tatusiowie.

W słowach wierszy i piosenek dzieci wyraziły swoją wdzięczność rodzicom za ich miłość, cierpliwość i kochające serce. Dzieci klasy „0” w inscenizacji „Bajka” podkreśliły, jak ważna i nieprzemijająca jest dobroć serca. Uczniowie klasy II w skeczu „Żeby mama wszystko sama!” pokazali, jaką rolę pełni mama i jakim obowiązkom codziennym musi sprostać.

Młodzi aktorzy dyskretnie sugerowali koleżankom i kolegom konieczność pomocy mamom i przejęcia od nich części obowiązków. Uczniowie klasy III zaprezentowali kolekcję mody - strojów, w jakich prezentują się rodzice w życiu codziennym. Chłopcy wystąpili w strojach damskich: Adaś Rafalik, Mateusz Sobczyk (kl.II), Damian Kaczmarski, Dominik Kwapisz (kl.II) i Aleks Olesiński, zaś dziewczynki w strojach męskich: Zuzia Caban, Maja Kaniowska, Martyna Celuch, Roksana Kucharska i Weronika Barwin.
Nie zabrakło też tradycyjnego „Sto lat”. Po złożeniu życzeń przez dzieci swoim rodzicom, wręczeniu laurek i upominków, trwało wspólne świętowanie przy słodkim poczęstunku i herbatce. Mamy, pomimo swojego święta, okazały swoją pomoc w przeprowadzeniu uroczystości.

Po południu do szkoły zawitały mamy dzieci z klasy czwartej. Miło spędziły czas na spotkaniu ze swoimi pociechami i ich wychowawczynią – Anetą Stasiak. Były serdeczne życzenia, kwiaty, pełen ciepła i serdeczności program artystyczny i przepyszne placki.

Tekst: Ewa Nowak

Foto: Ewelina Śpiewak

Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym
W Szkole Podstawowej w Tychowie Nowym, jak co roku uroczyście obchodzono święto najukochańszej osoby – "Dzień Matki". To wyjątkowe święto każdy z nas zna i szanuje. Szczególnie dbają o nie wychowawcy i nauczyciele, ci, którym zależy na edukowaniu, wychowaniu i rozwoju najmłodszych. Wszyscy znają rolę mamy w życiu dziecka i wiedzą, że mądra miłość rodzicielska daje gwarancję tego, aby dzieci były zdrowe, radosne, życzliwe i otwarte na innych. Aby uczcić to święto, uczniowie klas 0-III zaprosili swoje mamy do szkoły, aby obejrzały przygotowaną część artystyczną.  Powitała je i złożyła życzenia dyrektor szkoły Renata Błędzińska. Następnie uczniowie zaprezentowali „Kwiaty dla Mamy” oraz "W krainie bajek" – część artystyczną, w której recytowali wiersze i śpiewali piosenki.  Zaprezentowali się także w „podniebnym” tańcu, a wszystko po to, by podziękować za miłość, cierpliwość i dobroć ukochanym Mamom. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane prezenty i złożyły im najserdeczniejsze życzenia. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Wszystkim Mamom życzymy 100 lat i serdecznie dziękujemy im za przybycie.

Tekst i foto: Jolanta Węgrzyn

 

 

 

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl