Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Czytające przedszkole

22.05.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W mirzeckim przedszkolu nieprzerwanie od kilku lat trwa codzienne czytanie. Tym razem znane i mniej znane bajki dzieciom z grupy „Biedronek” czytali rodzice, uczennice miejscowego gimnazjum oraz licealistka.

 

 

Mirzecka placówka należy do elitarnej grupy „ Czytających przedszkoli” i w ramach ogólnopolskiej  kampanii społecznej „ Cała Polska czyta dzieciom” działającej pod patronatem Narodowego Centrum Kultury, propaguje ideę głośnego czytania dziecku dla przyjemności 20 minut codziennie w przekonaniu, że  jest  ono mądrym sposobem spędzania czasu i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Głośne czytanie ma ogromny wpływ na wszechstronny rozwój dziecka, a przede wszystkim kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

W ramach wyżej wymienionej akcji 4- latki miały okazję wysłuchać wielu bajek czytanych przez wyjątkowych gości. Były wśród nich mamy przedszkolaków, nauczyciele oraz starsze koleżanki z gimnazjum i liceum. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanych bajek, wszak umiejętność tę opanowały prawie do perfekcji, bowiem czytanie wybranych utworów literatury dziecięcej  przez wychowawczynie odbywa codziennie w czasie poobiedniego odpoczynku.

„Bajkowe spotkania” przebiegające w przyjaznej atmosferze, były dla nich miłą odmianą. Dostarczyły one dzieciom wielu przyjemnych wrażeń. Mamy nadzieję, że wzbudziły w nich potrzebę obcowania z książką. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do udziału w wielkiej akcji głośnego czytania. Naprawdę warto!

Tekst i foto: Regina Stachowicz

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl