Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Majowy piknik w Puszczy Iłżeckiej

07.05.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W niedzielę 4 maja 2014r. szkoły podstawowe z Tychowa Starego i Mirca wzięły udział w „Pikniku Majowym w Puszczy Iłżeckiej” zorganizowanym przez Nadleśnictwo Marcule.

 

 

 

W 2014 r. Lasy Państwowe obchodzą 90-lecie istnienia. Obchody nawiązują do tradycji Polski międzywojennej. W tym okresie powstała ciekawa inicjatywa zakładania przyszkolnych ogrodów botanicznych. Arboretum w Nadleśnictwie Marcule zaprosiło do współpracy 2 szkoły z terenu gminy Mirzec Szkołę Podstawową w Tychowie Starym i Szkołę Podstawową w Mircu. Będzie ono wspierało szkoły w założeniu ogrodów dydaktycznych na ich terenie.

Przyszkolne ogrody będą miały nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim będą spełniały zadania edukacyjne i przyrodnicze. Ważna będzie też możliwość kształtowania u uczniów dbałości o otoczenie, postaw i zachowań proekologicznych.

Współpraca rozpoczęła się od przygotowania przez uczniów prac na konkurs plastyczny pt. „Po wsze czasy niech rosną lasy”. W niedzielę 4 maja 2014r. szkoły wzięły udział w „Pikniku Majowym w Puszczy Iłżeckiej”, podczas którego Nadleśnictwo Marcule wręczyło uczniom nagrody i wyróżnienia za udział w konkursie.

Wyniki

I miejsce
Wiktor Myszka kl. II Tychów Stary
Karolina Zając kl. V Mirzec

II miejsce
Oliwia Chojnacka kl. „0” Tychów Stary
Zuzanna Gieras kl. V Mirzec

III miejsce
Dominika Myszka kl. IV Tychów Stary
Karolina Gralec kl. V  Mirzec

Wyróżnienia otrzymali

Szkoła Podstawowa w Tychowie Starym: Daniel Myszka kl. „0”,Julia Oliwa kl. I, Weronika Mirota kl. III, Dawid Kruk kl. III, Aleksandra Kosno kl. IV, Julia Krzemińska kl. VI, Wiktoria Nadgrodkiewicz kl. VI.

Szkoła Podstawowa w Mircu: Katarzyna Dudek kl. V, Magdalena Zawadzka kl. V, Karolina Nowak kl. V, Zuzanna Dudek kl. V, Gabriela Majstrak kl. IV, Monika Duś kl. IV, Eliasz Gralec IV.

Uczniowie uczestniczący w pikniku jechali kolejką wąskotorową z Iłży do Marcul, oglądali prezentację sokołów, zwiedzali obiekt dydaktyczny oraz wzięli udział w ognisku połączonym z pieczeniem kiełbasek. W spotkaniu uczestniczyły: dyrektor Szkoły Podstawowej w Mircu - Alicja Raczyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym -  Izabela Stachowicz oraz nauczyciele przyrody Ewa Szot i Dorota Zagajna.

Na dobry początek współpracy szkoły otrzymały sadzonki krzewów i drzew. Wymiana doświadczeń  między środowiskiem szkolnym a pracownikami  arboretum  zwiększy częstotliwość wzajemnych kontaktów, a fachowa pomoc leśników umożliwi rozwijanie zainteresowań przyrodniczych.

Tekst: Izabela Stachowicz
Foto: Katarzyna Dudek

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl