Poniedziałek, 3 sierpnia 2020
imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

Strona główna

Zebranie sprawozdawcze Mirzeckiego Towarzystwa Sportowego "Leonard"

13.03.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Sport

W rok i trzy miesiące od chwili powstania i zarejestrowania Mirzeckiego Towarzystwa Sportowego „Leonard” prezes Jerzy Miśkiewicz dokonał podsumowania jego dotychczasowej działalności.

 

 

Towarzystwo w minionym roku zorganizowało trzy imprezy sportowe.

1. Turniej Piłkarski o Puchar Prezesa MTS „Leonard”
Rozpoczął się on o godz. 9.30,  20 kwietnia 2013 r. na orliku w Mircu. Ostatecznie wzięło w nim udział 8 zespołów – 93 zawodników. Drużyny podzielone zostały na 2 grupy. Zwyciężył zespół Gadki, pokonując w finale Tychów Nowy 4:1.

Nagrody, ufundowane przez firmy "Sewbud" Adama Seweryna z Mirca oraz "Mat-Bud" Mirosława Koci z Jagodnego ( 3 puchary, statuetka, piłka ) wręczali: wójt Marek Kukiełka, prezes MTS „Leonard” Jerzy Miśkiewicz, przewodniczący rady Mirosław Seweryn i administrator obiektu Agata Mundzik.

O finansowanie turnieju złożony został projekt do Starostwa Powiatowego w Starachowicach, jednak nie uzyskał akceptacji, w związku z czym realizacja turnieju spoczęła na członkach MTS „Leonard”. Turniej odbył się dzięki wspólnym staraniom członków MTS „Leonard”, a w szczególności dzięki Mirosławowi Sewerynowi, Janowi Raczyńskiemu, Mariuszowi Chmielewskiemu, wolontariuszom: m.in. Marcinowi Niewczasowi, sponsorom nagród Celinie i Adamowi Sewerynom, Mirosławowi Koci  i Witoldowi Barwinowi. Dzięki pomocy Bogusława Bonio, opiekuna sędziów w OZPN, turniej sędziowało  nieodpłatnie 3 profesjonalnych sędziów.  O przygotowanie organizacyjne zadbali członkowie stowarzyszenia Małgorzata i Piotr Spadłowie oraz Przemysławi Strabanik.

2. Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej o Puchar Zarządu MTS „Leonard” – Mirzec 2013
Odbył się on w sobotę, 15 czerwca 2013r. w hali sportowej Gimnazjum Publicznego w Mircu. Wzięło w nim udział aż 15 drużyn z całego kraju.

Mirzec odwiedzili między innymi zawodnicy z Krakowa, Turku, Rawy Mazowieckiej, Kielc i Kraśnika. Gospodarzy reprezentowali zawodnicy z Mirca i Osin. Stowarzyszenie pozyskało środki na organizację turnieju  w ramach współpracy gminy Mirzec z organizacjami pozarządowymi. Sam projekt organizacji imprezy napisali i turniej przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Małgorzata Spadło i Przemysław Strabanik. Całą uroczystość otworzył prezes zarządu MTS Jerzy Miśkiewicz i przewodniczący Rady Gminy w Mircu Mirosław Seweryn - członek Zarządu MTS. Po zakończeniu sportowych zmagań zwycięskie drużyny i wszystkich uczestników imprezy organizatorzy wspólnie z wójtem Markiem Kukiełką uhonorowali pięknymi pucharami, medalami, statuetkami dla najlepszych zawodników oraz pamiątkowymi koszulkami.

Końcowa klasyfikacja

1. UKS 22 Kraków
2. UKS Piątka Turek
3. Plas Kielce

4. SP 2 Kraśnik
5. Ibis Mirzec
6. Skałka Annopol
7. UKS Chobrzany
8. Juvenia Rawa Mazowiecka
9. UKS 22 Kraków
10. Plas II Kielce
11. UKS Chobrzany II
12. SP 2 Kraśnik
13. Ibis II Mirzec
14. Juvenia Rawa Mazowiecka
15. SP Osiny

Najlepszym zawodnikiem MVP okazał się Wojciech Bielecki (Kraków).
Najlepszym atakującym Maciej Apelt (Turek).
Najlepiej wystawiał zawodnik Filip Sarek (Kielce).

3. Turniej Gier i Zabaw Ruchowych „ Na wesoło zdrowo i sportowo”
Turniej miał miejsce 24 czerwca 2013r. na orliku w Mircu. Adresatem imprezy byli uczniowie szkół podstawowych z gminy Mirzec.

Reprezentacje 12-osobowe ze szkół rywalizowały w kategorii dziewcząt i chłopców. Do Turnieju zgłosiło się 6 szkół (72 zawodników). Konkurencje w kategorii zabaw bieżnych, skocznościowo-zwinnościowych i rzutnych rozegrane zostały wg wcześniej rozesłanego do szkół scenariusza.

Wyniki rywalizacji
Dziewczęta
I  SP w Mircu
II SP w Tychowie Starym
III SP w Osinach
IV SP w Trębowcu
V  SP w Gadce
VI SP w Tychowie Nowym

Chłopcy
I  SP w Mircu
II SP w Tychowie Nowym
III SP w Tychowie Starym
IV SP w Gadce                                          
V  SP w Trębowcu  
VI SP w Osinach

Trzy pierwsze drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców otrzymały pamiątkowe puchary.

Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie deklarowali, że chętnie przyjadą na turniej w przyszłym roku, by powalczyć o jeszcze lepsze miejsca.

Dzięki nauczycielom z Gimnazjum Publicznego w Mircu: Małgorzacie i Piotrowi Spadłom, Przemysławowi Strabanikowi  oraz uczniom gimnazjum impreza przebiegała bardzo sprawnie. Puchary za pierwsze trzy miejsca w imieniu Zarządu MTS „Leonard” prezes Jerzy Miśkiewicz.

Po krótkiej dyskusji na temat planów MTS-u na rok 2014 członkowie stowarzyszenia udzielili zarządowi absolutorium.

Gościem honorowym na spotkaniu Mirzeckiego Towarzystwa Sportowego był wójt Marek Kukiełka.

Tekst i foto: J.R

.

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl