Czwartek, 9 lipca 2020
imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

Strona główna

Otwarcie Akademii Młodego Piłkarza Gool

09.03.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Sport

8 marca 2014 roku w hali mirzeckiego gimnazjum miało miejsce spotkanie organizacyjne przedstawicieli Świętokrzyskiej Akademii Sportu z rodzicami oraz ich dziećmi marzącymi o byciu piłkarzami.

 

 

Na wstępie głos zabrał wójt Marek Kukiełka, wyrażając zadowolenie z nawiązania współpracy przez gminę Mirzec z Akademią Sportu.

Po nim przed rodzicami oraz ich pociechami stanął prezes Rafał Gajewski. Mówił o prowadzonej przez siebie akademii. Rodzice usłyszeli m.in., że na terenie województwa świętokrzyskiego działa już 5 akademii piłkarskich, Mirzec będzie szóstym oddziałem akademii, w której obecnie trenuje 120 chłopców pod okiem 8 trenerów. W Mircu, dziećmi podzielonymi na dwie kategorie wiekowe (4-7 i 8-12 lat), zajmować się będzie trener Damian Szyszka z Tychowa Starego. Oprócz treningów młodzi piłkarze mogą  korzystać wraz z rodzicami ze stoku narciarskiego w Bodzentynie i basenu w Rudkach. Stowarzyszenie organizuje także wyjazdy na imprezy sportowe, w tym na mecze Legii. Planuje także w wakacje tygodniowy obóz (koszt 710 zł od dziecka). Chłopcy trenujący w Akademii Sportu uczestniczą w naborze do Legii Warszawa będącej klubem partnerskim. Ostatnio dwóch młodych piłkarzy Świętokrzyskiej Akademii Sportu dostało się do Akademii Piłkarskiej Legii. Głównym celem stowarzyszenia będzie promowanie lokalnych talentów. Jeżeli w grupie wiekowej 8-12 lat będzie dużo chłopców, to wtedy zostanie zrobiona dodatkowa grupa (10-12 lat).

Zajęcia będą trwały zegarową godzinę i odbywać się będą 2 razy w tygodniu we wtorki i w czwartki.

„Żaczki” (4-7 lat) wtorek, godz. 16.00 i czwartek, godz. 17.00.
”Orliki” (8-12 lat) wtorek, godz. 17.00 i czwartek, godz. 18.00.

Program szkolenia będzie oparty na programie szkolenia Legii Warszawa. Szacunek dla rywala, szacunek dla kolegi, umiejętność pogodzenia się z porażką i umiejętne cieszenie się ze zwycięstwa to cechy, jakie trenerzy będą starać się wpoić młodym piłkarzom. Trenujący w akademii będą mieć darmowe sportowe badania lekarskie.

Raz w miesiącu rodzice będą mogli aktywnie uczestniczyć z dziećmi w zajęciach. Pierwsze dwa treningi będą dla rodziców otwarte. Aby ich pociechy mogły brać udział w zajęciach, rodzice muszą wypełnić dokumenty (formularz zgłoszeniowy i deklarację) dostępne u trenera.

Na koniec prezes Gajewski podał to, co rodziców interesowało najbardziej, czyli koszty. W Mircu zajęcia miesięcznie kosztować będą 75 zł od dziecka. Jeśli z jednej rodziny chodzić będzie na zajęcia więcej niż jedno dziecko, możliwa będzie zniżka. Opłaty za marzec mogą być uregulowane do 10 kwietnia u trenera.

Spotkało się to z żywą reakcją dorosłych, którzy uznali koszty za zbyt wysokie. Rodzice musieliby również partycypować w kosztach strojów piłkarskich i wyjazdów na imprezy sportowe. Nie będzie dodatkowych ubezpieczeń. Akademia bazuje na ubezpieczeniach szkolnych.

Z zajęć można zrezygnować pod warunkiem, że z miesięcznym wyprzedzeniem poinformuje się o takowym zamiarze akademię na piśmie lub za pomocą mejla.

Wszystkich informacji Akademia Sportu udziela pod numerami tel.: 512 241 567 i 513 311 133. Można się z nią kontaktować także za pomocą poczty elektronicznej: biuro@primosport.pl, akademiasportu@legia.com. Akademia zaprasza do odwiedzenia jej strony internetowej www.primosport.pl .

Im dłużej prezes Gajewski tłumaczył rodzicom zasady organizacji zajęć, tym bardziej zniecierpliwione były maluchy oczekujące na obiecany trening. Szczególnie we znaki dawał się prezesowi urwis w koszulce Korony Kielce o imieniu Franek. Pokazowego treningu niestety nie było. Prezes Gajewski przeniósł go na pierwsze zajęcia.

Tekst i foto: Jacek Rafalski


 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl