Wtorek, 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Metodego, Kiry

Strona główna

Ostatki

05.03.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Dyskoteki i szkolne bale zakończyły karnawał.

 

 

 

Gimnazjum Publiczne w Mircu
W poniedziałkowy wieczór gimnazjaliści pożegnali karnawał przy dźwiękach "Party Dance".
Foto: J.R.

 

Przedszkole Publiczne w Mircu
Wielkie karnawałowe szaleństwo ogarnęło w tłusty czwartek mirzeckich przedszkolaków, bowiem w tym dniu wszystkie bez wyjątku stały się uczestnikami prawdziwego balu przebierańców, by przy dźwiękach muzyki dobrze się bawić. Któż z nas nie marzy o takim balu?

Wszystkim wiadomo, że karnawał niegdyś zwany „Zapustami” to czas wesołych zabaw, balów oraz pochodów noworocznych trwających od Trzech Króli do Środy Popielcowej zapowiadającej rychłe nadejście postu i początek oczekiwań na Święta Wielkiej Nocy. Sama tradycja nakazuje więc w tym czasie tańczyć przy dźwiękach skocznej wesołej muzyki. Karnawał to wyjątkowy czas nie tylko dla dorosłych ale i dla dzieci, a może przede wszystkim dla nich.

Ten zaczarowany dzień był wyczekiwany przez przedszkolaków od kilku tygodni. Trzeba było dobrze zastanowić się, jaki strój byłby najodpowiedniejszy, a potem postarać się o to, by  pomysł został zaakceptowany przez rodziców. Pozostało go jeszcze kupić bądź wypożyczyć i po problemie. Już w przeddzień w sali balowej pojawiła się wspaniała, barwna dekoracja, pełna serpentyn, balonów i innych karnawałowych drobiazgów i zapraszała do tańca. Ale jeśli się czekało cały rok, cóż znaczy poczekać jeszcze jeden dzień?
Bal odbył się w godzinach przedpołudniowych. Przedszkole zmieniło się w tym czasie w magiczny świat bajek i baśni. To zasługa rodziców, którzy dołożyli wszelkich starań, by ich pociechy wyglądały wspaniale, bo to podobno gwarancja dobrej zabawy. Dziewczynki w długich sukniach księżniczek i wróżek lub dam dworu  wirowały w tańcu’ wzbudzając zachwyt dorosłych. Chłopcy zaś wybrali stroje Batmanów, Spidermanów i zamaskowani prawie nie do poznania, poruszali się zgrabnie w takt muzyki. Były misie, motylki, piraci, kowboje, Indianie a nawet jeden policjant. Wszyscy wesoło tańczyli, słuchając wskazówek wróżki, w którą na czas balu wcieliła się pani Iwona Strzelec. Każdy mógł wziąć udział w konkursach i zdobyć słodką nagrodę. Nie obyło się również bez poczęstunku, który doskonale zregenerował siły tancerzy i pozwolił na krótki odpoczynek.

Niestety, nic nie trwa wiecznie i wkrótce po skończonym balu została tylko garstka serpentyn i strzępy z balonów. Jaka szkoda…

Tekst i foto: Regina Stachowicz

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl