Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Przedszkolaki w bibliotece

05.03.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Mirzeckie przedszkolaki z grupy „Biedronek” udały się po raz pierwszy z wycieczką do Gminnej Biblioteki Publicznej w Mircu, by wysłuchać fragmentów książek w ramach ogólnopolskiej kampanii - „Cała Polska czyta dzieciom”.

 

 

Nie trzeba być filozofem, by zrozumieć jak ważne jest głośne czytanie dla rozwoju dziecka. Według badań naukowych ma ono ogromny wpływ na rozwój języka i wyobraźni, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę ogólną, uczy wartości moralnych, zapewnia rozwój emocjonalny, wzmacnia poczucie własnej wartośc, a nade wszystko kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.  Ideę głośnego czytania propaguje kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzona od kilkunastu lat pod patronatem Narodowego Centrum Kultury.  Nieprzerwanie od kilku lat w akcji tej bierze udział mirzeckie przedszkole w przekonaniu, że czytanie dziecku książek codziennie przez 20 minut jest mądrym sposobem spędzenia czasu i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

W ramach wyżej wymienionej akcji 4-latki z grupy „Biedronek” udały się do miejscowej biblioteki publicznej, by poznać to niezwykłe miejsce. Najpierw maluchy dokładnie zwiedziły pomieszczenia i bacznie przyglądały się półkom z książkami, wszak większość z nich przekroczyła próg biblioteki po raz pierwszy. Z wielką ciekawością oglądały książki dla dzieci i zachwycały się ich barwnymi ilustracjami, a kiedy już pierwsza ciekawość najmłodszych została zaspokojona, bibliotekarka Dorota Tomaszewska przeczytała im kilka  interesujących książeczek. Na pamiątkę miłego spotkania wszystkie dzieci otrzymały  zakładkę do książki, która, miejmy nadzieję, w przyszłości będzie im wiernie służyć i zachęcać do częstego korzystania z lektury, a może i zaangażuje dorosłych w akcję głośnego czytania dzieciom.

Jeśli chcesz, by twoje dziecko było mądre, dobre i szczęśliwe, dołącz do kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” i zachęć do tego innych. Naprawdę warto !

Serdecznie dziękujemy Dorocie Tomaszewskiej za pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia.

Tekst i foto: Regina Stachowicz

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl