Piątek, 10 lipca 2020
imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

Strona główna

Do przedszkola przyjechał cyrk

30.01.2014 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

28 stycznia 2014r. kolejny raz do przedszkola w Mircu zawitali cyrkowi artyści, by dać popis swoich umiejętności oraz dostarczyć najmłodszym dużą dawkę wrażeń i dobrego humoru. Wydaje się, że cel został osiągnięty, bowiem wszyscy dobrze się bawili i z zachwytem obserwowali wspaniały występ, jednocześnie w nim uczestnicząc.

 

Tym razem artyści objazdowej grupy cyrkowej ”O’ Bimbolando" z Ukrainy zaprezentowali się w żonglerce, sztukach zręcznościowych oraz iluzji. Nie zabrakło również pokazu tresury zwierząt, która cieszyła się dużym zainteresowaniem widzów. Najmłodsi podziwiali ich wyjątkową sprawność i zręczność oraz umiejętność zgodnego współdziałania. Sztuka żonglowania wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych, lecz cyrkowcy poradzili sobie z nią doskonale. Dużo emocji wzbudziły tresowane zwierzęta – pies rasy pudel, któremu nie obca była sztuka akrobacji i pyton królewski pełniący rolę paska do kostiumu oraz egzotycznego szalika. Jednak to magia iluzji prezentowana przez jednego z artystów okazała się gwoździem programu.  Podczas jego występu na sali zapanowała przejmująca cisza, jaka dość rzadko ma miejsce w przedszkolu. Urzeczone dzieci z zachwytem i niedowierzaniem obserwowały poczynania czarodzieja. Również maluchy próbowały zmierzyć się z wybranymi sztukami cyrkowymi pod czujnym okiem artystów. Nie zabrakło zabawnego klowna, który rozśmieszał przedszkolaków do łez; cóż byłoby warte przedstawienie bez niego? Różnorodność barwnych kostiumów była tylko małym dodatkiem, bowiem umiejętności artystów zasługiwały na większe uznanie. Zapewne dostrzegły to też przedszkolaki, bo nie żałowały braw po skończonym przedstawieniu.

Niezwykłe widowisko, jakie miało miejsce w przedszkolu, sprawiło dzieciom ogromną radość, wzbudziło w nich wiele pozytywnych emocji. Teraz pewnie niejeden przedszkolak pragnie zostać artystą cyrkowym. Zawsze trzeba mieć marzenia... zwłaszcza wtedy, gdy się ma kilka lat.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Publiczne Przedszkole w Mircu

 

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl