Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Świętokrzyska Gala Sportu 2013

27.12.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Sport

20 grudnia 2013r. w Hotelu Kongresowym w Kielcach miała miejsce Świętokrzyska Gala Sportu, na której dokonano podsumowania mijającego roku sportowego w Świętokrzyskiem i nagrodzono najlepszych zawodników, drużyny, trenerów, działaczy sportowych i zasłużone dla sportu samorządy. Znaleźli się wśród nich przedstawiciele naszej gminy.

Gospodarzami imprezy byli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyska Federacja Sportowa.
Nagrody wręczali: wiceminister Beata Oczkowicz, marszałek Adam Jarubas, przewodniczący sejmiku Tadeusz Kowalczyk, wicemarszałek Grzegorz Świercz i członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Jan Maćkowiak.

Wśród wyróżnionych znalazła się gmina Mirzec. Nagrodę „za zasługi samorządu w realizacji zadań inwestycyjnych dla sportu województwa świętokrzyskiego w 2013 roku” odebrał wójt Marek Kukiełka. Marszałek docenił w ten sposób zaangażowanie naszego samorządu w budowę kompleksu sztucznych boisk w ramach projektu „Orlik 2012”.

Z kolei pośród nagrodzonych trenerów i działaczy znalazł się Przemysław Strabanik, nauczyciel mirzeckiego gimnazjum, który od kilkunastu lat z mirzecką młodzieżą odnosi sukcesy w wielu dyscyplinach sportowych. Ostatnie lata to pasmo zwycięstw młodych siatkarzy trenowanych przez Przemysława Strabanika. Zarówno gimnazjaliści jak i ich młodsi koledzy ze szkół podstawowych trenujący w Szkolnym Klubie Sportowym „Ibis” kwalifikowali się do ogólnopolskich finałów w tej dyscyplinie. Najmłodsi podopieczni Przemysława Strabanika są siatkarską czołówką kraju. Marszałek Adam Jarubas, wręczając Przemysławowi Strabanikowi wyróżnienie, dziękował mu za „osobiste zaangażowanie w działalność sportową województwa świętokrzyskiego i okazywaną na co dzień bezinteresowność i życzliwość dla tej dziedziny życia pozwalające na systematyczny jej rozwój i znaczące sukcesy”.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl