Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Przegląd bożonarodzeniowyh przedstawień w szkołach podstawowych

23.12.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Przeglądem jasełek w szkołach podstawowych kończymy prezentację bożonarodzeniowych przedstawień przygotowanych przez uczniów oraz ich nauczycieli i katechetów.

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Gadce
Jasełka w Gadce przebiegały pod hasłem „Oto narodził się Wam Zbawiciel”. Dzieci przedstawiły historię wędrówki Józefa i Maryi do Betlejem. Po drodze do stajenki, gdzie miał sie narodzić mały Jezus spotykali wielu ludzi, którzy nie chcieli ich przjąć na nocleg. Jezusowi przyszło więc narodzić się w stajence. Jasełka przygotował ksiądz Andrzej Pyzik we współpracy z Krystyną Kaletą i Anną Rafalską.
Tekst: Anna Rafalska
Foto: Lidia Drożdżał i Aleksandra Kowalczyk

Szkoła Podstawowa w Jagodnem
„Jest taki dzień… Tylko jeden. Raz do roku…” – tak zaczęło się w Jagodnem szkolne kolędowanie z udziałem uczniów i przedszkolaków, nauczycieli i rodziców. W centrum uroczystości On – mały Jezus i jego wielkie dzieło miłości do człowieka. A my? Nieporadni uczniowie… Chcemy być dobrzy, chcemy być lepsi. Wciąż uczymy się Jego miłości. Dziś przekazaliśmy ją sobie zamkniętą w okruchach białego opłatka.

W naszym szkolnym Betlejem obejrzeliśmy inscenizację „Co odmieniło naszą klasę?” przygotowaną przez uczniów kl. IV – V. Dzieci złożyły pokłon Dzieciątku i przekazały mu „iście królewskie” dary – resoraka, aparat fotograficzny, misia, sprzęt do nurkowania, narty.

Szczególnym darem złożonym u stóp Jezusa były płynące prosto z dziecięcych serc drobne kwoty pieniężne wrzucone do puszki, by pomóc nieuleczalnie choremu rówieśnikowi.

Po części oficjalnej, dzieliliśmy się przyniesionymi potrawami. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Było wiele ciepła i serdeczności, które umykają czasem na co dzień. Wszak to przecież jeden, niepowtarzalny dzień w roku.
Tekt i foto: Maria Bernatek

Szkoła Podstawowa w Małyszynie
Święta Bożego Narodzenia to najbardziej wzruszające i uroczyste święta w polskiej tradycji. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Małyszynie świąteczną atmosferę poczuli już w czwartek, 19 grudnia, podczas wspólnych klasowych wigilii. Dzieci wraz z rodzicami przygotowali tradycyjne wigilijne potrawy, a świąteczne życzenia dopełniły całości.

Okres świąteczny jest czasem wolnym od zajęć w szkołach, jednak zanim uczniowie rozpoczęli przerwę świąteczną, uczestniczyli w przedstawieniu jasełek, których treścią jest historia narodzenia Jezusa w Betlejem. Widowisko przygotowali uczniowie wraz z ks. Bartłomiejem Goździewskim.

Do nowonarodzonego Jezusa przybyli trzej królowie, pastuszkowie, były także aniołki, które swoim anielskim głosem śpiewały kolędy. Ks. Goździewski zapewnił także oprawę muzyczną przedstawienia, grając na keyboardzie, a widzowie chętnie uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu kolęd.

Na koniec głos zabrała dyrektor szkoły, dziękując za pięknie opowiedzianą historię narodzin Jezusa i składając wszystkim uczniom, rodzicom i współpracownikom świąteczne życzenia. Jeszcze ostatnia wspólnie zaśpiewana kolęda i wszyscy uczniowie rozpoczęli okres świąteczny, by w nowym, 2014 roku wrócić do szkoły wypoczętymi z bagażem pozytywnej energią.
Tekst: Milena Michalska-Świercz
Foto: Milena Michalska-Świercz, Aneta Kozieł

Szkoła Podstawowa w Mircu
W piątek, 20 grudnia, w Szkole Podstawowej w Mircu wystawione zostały tradycyjne jasełka. Uczniowie klas IV-V wcielili się w role biblijnych bohaterów oraz postaci ze współczesności. Tegoroczne przedstawienie ukazywało chrześcijańskie wartości w świetle współczesnego społeczeństwa. Hasło przewodnie inscenizacji brzmiało: „Odnowę ziemi zacznijmy od siebie”. Nad całością opiekę sprawowali Anna Dudek oraz ks. Dariusz Jasiński. Oprawą muzyczną zajął się pan Piotr Spadło.
Tekst i foto: Anna Dudek

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl